Pytanie nadwaga zakłóca większość populacji świata. Wielu próbuje pozbyć się problemu, ale osiągnięcie pożądanego rezultatu nie działa. Nawet przy zachowaniu wszystkich zasad waga pozostaje niezmieniona. Powstaje pytanie: "Dlaczego nie mogę stracić na wadze?" Może być wiele przyczyn, więc bardzo ważne jest ich ustalenie, a następnie rozpoczęcie walki.

Dlaczego dana osoba nie może stracić na wadze?

Głównymi i najczęstszymi przyczynami są:

  1. Jednym z powodów może być nastawienie na ich wygląd i wagę. Możliwe, że nie masz dodatkowych kilogramów. Aby być całkowicie pewnym tego, musisz znać swoje BMI (I = m: h kwadrat, gdzie m jest masą ciała w kilogramach, h jest wysokością w metrach).
  2. Możliwe choroby układu endokrynologicznego lub działania niepożądane niektórych leków, których użyłeś krótko przed procesem utraty wagi. Z tego powodu pomoże ci tylko doświadczony specjalista.
  3. Popiersie w ilości zużytych kalorii. Aby rozwiązać ten problem, musisz mieć specjalny dziennik, w którym będziesz zapisywał ilość spożytego jedzenia i policzył kalorie.
  4. Rozbicie jest również niebezpieczne, podobnie jak brak kalorii. Wszakże w momentach postu ciało robi rezerwy, aby uniknąć problemów w pracy wszystkich systemów życiowej aktywności ciała.
  5. Odwodnienie organizmu. Norma to 2 litry czystej wody dziennie.
  6. Stres. To w tym stanie osoba zaczyna wykorzystywać swoje problemy z wysokokalorycznym jedzeniem.
  7. Tymczasowy powód - ciężar się podniósł. Dzieje się to na pewnym etapie utraty wagi. Aby to naprawić, zmień kierunek treningu i dostosuj moc.

Teraz, gdy wyjaśniono przyczyny, dla których nie można schudnąć, należy zacząć walczyć z nimi.

Typowe błędy

Teraz ludzie śpieszą się, aby żyć, nie mają czasu dlaczego mężczyzna nie może stracić na wadze iść na siłownię i przygotować posiłki dietetyczne. Dlatego najczęściej preferują "skrajną utratę wagi", gdy w krótkim czasie można pozbyć się znacznej wagi. Ciało nie jest na to przygotowane i zawsze przywróci niesprawiedliwość. W rezultacie po takiej ekspresowej diecie wróci waga, a nawet w większych ilościach.

Ze względu na brak systematycznego podejścia, ludzie mają pytanie, dlaczego tak trudno jest im schudnąć i osiągnąć swoje cele. Niewielu ludzi myśli, że utrata wagi to nie tylko odrzucenie "złego" jedzenia, ale także wysiłku fizycznego i zmiany w życiu w ogóle. Na przykład powinieneś pozbyć się złych nawyków, otaczać się pozytywnymi emocje . Ponadto powinieneś mieć zdrowy sen i czas odpoczynku w swoim życiu.