Bardzo często można usłyszeć to pytanie od kobiet w różnym wieku. Wygląda na to, że stosują diety i uprawiają sport, ale wynik jest zerowy. Czasami niemożliwe jest zrzucenie wagi z kilku powodów.

Musisz schudnąć poprawnie

Większość przedstawicieli słabszej płci preferuje diety jednobarwne, chociaż ten wariant odchudzania przynosi tylko tymczasowy efekt i może być stosowany nie dłużej niż przez 3 dni, ponieważ takie diety niekorzystnie wpływają na organizm ludzki. Aby uzyskać indywidualną dietę, należy wziąć pod uwagę wiele składników: liczbę dodatkowych kilogramów, wiek, obecność alergii, nietolerancję pokarmową itp. Dlatego, jeśli masz okazję szukać pomocy u dietetyka, to wykorzystaj tę szansę.

Głównym warunkiem utraty wagi jest prawidłowe i zrównoważone żywienie . Przydatne produkty dostarczą organizmowi niezbędnych substancji, poprawią metabolizm i pomogą spalić nadmiar tłuszczów.

Wyeliminuj środki konserwujące z diety

Jeśli Twoim celem jest pozbycie się zbędnych kilogramów raz na zawsze, musisz przestać używać szkodliwych produktów, które zawierają konserwanty i inne szkodliwe produkty. Należą do nich: fast food, chipsy, krakersy, artykuły spożywcze itp. Konieczne jest porzucenie produktów, które zawierają dużo cukru, soli i octu, na przykład, konserwowanie i wszelkiego rodzaju słodycze. Aby schudnąć, musisz jeść świeże i nieprzetworzone jedzenie, to jedyny sposób, w jaki przyniesiesz korzyści ciału.

Ilość nadwagi wpływa nie tylko na tłuszcz.

Sporo kobiet uważa, że ​​dodatkowa waga wynika z faktu, że jedzą pokarmy, które mają tłuszcz, więc starają się całkowicie je porzucić. Ale to nie jest poprawne, ponieważ do normalnego funkcjonowania organizmu należy jeść pokarmy zawierające tłuszcz, ale tylko pochodzenia roślinnego, na przykład orzechy, awokado itp. Produkty te są niezbędne do regulowania poziomu cholesterolu we krwi, aby zapobiec pojawieniu się różnych chorób serce, a także pozytywny wpływ na stan włosów, skóry i paznokci.

Zieloni pomagają schudnąć

Wiele dziewcząt nie może schudnąć, a wszystko dlatego, że nie je zieleniny i liściastych warzyw. Do swojej codziennej diety dodaj kapustę, sałatę, rukolę, bazylię, groch itp. Te produkty napełnią cię niezbędną energią i pomogą ci stracić te dodatkowe kilogramy.

Wielkość porcji kontrolnej

Udowodniono, że jest on wystarczająco usatysfakcjonowany, aby zjeść część równą krzywkom złożonym względem siebie. Aby przestrzegać tej zasady, kup sobie małe talerze. Po pewnym czasie twoje ciało przyzwyczai się do karmienia małą ilością jedzenia, a ty szybko stracisz te dodatkowe kilogramy.

Skoncentruj się na wyniku.

Kontroluj się, nie łam się, ponieważ waga bardzo szybko powróci w podwójnej ilości. Musisz wierzyć w swój sukces i iść naprzód bez względu na wszystko.

Zachowaj aktywny tryb życia, uprawiaj sport

Dlaczego wszyscy tracą na wadze, ale nie mogę?

Do utraty wagi zdecydowanie potrzebujesz uprawiać sport, ale nie jest on odpowiednio dobrany kompleks ćwiczeń nie pomaga. Trening na odchudzanie powinien być zaprojektowany od początku do końca. Ćwiczenie powinno trwać co najmniej pół godziny, a od czasu do czasu lepiej zmieniać intensywność ćwiczeń. Wykonuj trening tak, aby ci się podobał, zamiast czuć się przytłoczony i przygnębiony. Wybierz swoje ulubione zajęcia, na przykład w basenie, siłowni, jodze itp.

Zobacz lekarza

Czasami powodem, dla którego nie można schudnąć, są problemy zdrowotne. Dlatego jeśli nic nie pomaga w pozbyciu się zbędnych kilogramów, skonsultuj się z lekarzem w celu uzyskania porady.