Jeśli lubisz zaskakiwać gości oryginalnymi słodyczami, prawdopodobnie słyszałeś o ganache. Jest gęstym słodkim kremem, który służy do ozdabiania ciast i ciastek. Dzisiaj porozmawiamy z tobą, czym jest ganache i jak zrobić z białej czekolady.

Przepis na ganache z białej czekolady

Składniki:

  • tłusty krem ​​- 320 ml;
  • biała porowata czekolada - 620 g

Gotowanie

Weź tabliczkę z białą czekoladą i rozbij ją na kawałki. Wlać śmietankę do rondla z nieprzywierającą powłoką, doprowadzić do wrzenia i wyjąć z pieca. Natychmiast wylewamy przygotowaną posiekaną czekoladę i mieszamy wszystko za pomocą silikonowej szpatułki. Następnie włącz mikser i pobij kilka minut, aż uzyskasz gładkość. Następnie przykryj śmietankę folią spożywczą i wstaw naczynia do lodówki na kilka godzin. Przed pokryciem ciasta wyjąć gotowy ganache śmietanowy z białej czekolady i schłodzić do temperatury pokojowej.

Ganache z białej czekolady do powlekania ciasta

Składniki:

  • krem o zawartości tłuszczu 33% - 110 ml;
  • chipsy kokosowe - do smaku;
  • barwnik spożywczy - do woli;
  • biała czekolada - 110 g

Gotowanie

W rondelku zalać śmietaną, ułożyć naczynia na ogniu i doprowadzić do wrzenia. Czekolada rozbija się na kawałki i wrzuca wrzącą kremową masę. Całkowicie go rozpuść, usuń naczynia z pieca i uderzaj mikserem z małą prędkością, aż grudki znikną. Jeśli chcesz, możesz opcjonalnie dodać barwnik spożywczy do masy, aby nadać kremowi bardziej elegancki wygląd. Następnie schłódź ganache, wrzuć trochę kokosa i wyślij krem ​​na kilka godzin w lodówce.

Ganash mastyk biała czekolada

Krem przygotowany w ten sposób okazuje się genialny i bardzo piękny. Doskonale przykrywa ciasto i idealnie wyrównuje jego powierzchnię.

Składniki:

ganache z białej czekolady z mastyksem
  • biała czekolada - 210 g;
  • masło - 210 g

Gotowanie

Białą czekoladę rozbija się na kawałki i wkłada do wiadra. Dodaj zmiękczone masło śmietankowe i lekko wymieszaj łyżką. Przesyłamy naczynia przez 45 sekund w nagrzanym piekarniku, a gdy czekolada całkowicie się rozpuści, lekko uderzaj do uzyskania jednolitej konsystencji za pomocą miksera. Następnie schłódź śmietanę i usuń ganache przez 25 minut w lodówce, a następnie użyj go dekorowanie ciasta i wyrównanie jego powierzchni.