Wystrój tortu można stworzyć nie tylko z mastyku, który wymaga specjalnych umiejętności do pracy i specjalnych narzędzi. Możesz stworzyć prosty, ale malowniczy design delikatności przy użyciu zwykłej rozpuszczonej czekolady lub czekoladowego ganache. Poziom złożoności projektu różni się w zależności od umiejętności: niektóre z poniższych opcji będą wymagały rozpoczęcia umiejętności cukierniczych, podczas gdy inne poradzą sobie z dzieckiem. Przeczytaj więcej o tym, jak ozdobić ciasto czekoladą, przeczytaj poniżej.

Jak ozdobić ciasto czekoladowym pająkiem?

Jednym z najprostszych sposobów dekoracji jest narysowanie wstęgi na powierzchni deseru. Jest łatwy do wdrożenia, jeśli nakładasz stopioną czekoladę na plastikową podstawę, taką jak krem ​​lub ganache, który jest wstępnie powlekany na powierzchni ciasta.

Po stopieniu czekolady wlej ją do torebki lub domowej torebki pergaminowej. Przez mały otwór wyciśnij czekoladę na powierzchnię ciasta jako spiralę, przesuwając się od środka do krawędzi.

Как украсить торт паутинкой из шоколада 1

Za pomocą szpikulca lub wykałaczki przeciągnij linie od spirali centralnej do obwodu.

Как украсить торт паутинкой из шоколада 2

Jeśli chcesz, możesz dodać czekoladowy pająk do ciasta.

Как украсить торт паутинкой из шоколада 3

Jak ozdobić boki ciasta czekoladą?

Jeśli nie wiesz, jak udekorować ciasto wzorami czekoladowymi, które często można zobaczyć na zdjęciach różnych czasopism kulinarnych, to spieszymy się, aby cię zadowolić - jest to znacznie łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Najważniejsze jest, aby ostrożnie złapać chwilę, w której czekolada nie miała jeszcze czasu stwardnieć, ale już przestała być płynna.

Wlewa się roztopioną czekoladę do worka cukierniczego, rozprowadza na kartce pergaminu, którego długość odpowiada średnicy ciasta. Możesz rozprowadzać czekoladę w dowolny sposób lub odtwarzając dowolny preferowany wzór.

Как украсить бока торта шоколадом 1

Teraz zacznij obserwować proces utwardzania czekolady, łapanie momentu, w którym rysunek zaczyna tracić blask, staje się nieco bardziej matowy. Teraz ostrożnie przenieś wzór na boki ciasta, zanim pokryjesz je kremem.

Как украсить бока торта шоколадом 2

Jak piękne jest ciasto z rozpuszczoną czekoladą?

Przed dekorowaniem ciasta czekoladą w domu, przygotowaniem ganache z czekolady, jest wystarczająco płynny, aby odtworzyć pożądany efekt.

Włóż ganache do torebki i rozprowadź na obwodzie ciasta, okrywając około dwóch centymetrów od krawędzi.

Как красиво украсить торт растопленным шоколадом 1

Chodzić po powierzchni ganache szpachelką, aby nadmiar wody z powierzchni zaczął spływać.

Как красиво украсить торт растопленным шоколадом 2

Połącz krem ​​i ganache z jagodami i czekoladowymi kroplami.

Как красиво украсить торт растопленным шоколадом 3