Na naszej planecie jest tylko 251 państw, spośród których 193 państwa są niezależne i uznane na świecie. Niestety, niewiele wiemy o wielu z nich, ale na świecie jest tyle ciekawych rzeczy: różne tradycje, kultury, różne zwyczaje. Na przykład mieszkańcy krajów należących niegdyś do Związku Radzieckiego, takich jak Urugwaj, są znane w niewielkim stopniu. I to pomimo faktu, że nauka mapy politycznej świata jest objęta obowiązkowym kierunkiem geografii ekonomicznej w szkole.

Dzisiejsze realia są takie, że procesy globalnej integracji i globalizacji postępują w niesamowitym tempie. W przeciwieństwie do tego, wielu naszym rodakom trudno jest odpowiedzieć na tak proste, jak się wydaje, pytanie o to, gdzie znajduje się Urugwaj. Jednak inteligentna osoba jest inna, ponieważ nie boi się przyznać się do swoich błędów i wydaje się nieświadoma. Dlatego postaramy się wypełnić lukę i powiedzieć, gdzie znajduje się kraj Urugwaju.

Faktem jest, że ten stan stał się ostatnio bardzo popularny w turystyce krajowej. Istnieją doskonałe warunki klimatyczne, które pozwalają spędzać wakacje prawie o każdej porze roku, ponieważ zima jest bardzo krótka, a nie zimna. Dlatego potencjalni wczasowicze chętnie dowiedzą się więcej o interesującym kraju Urugwaju.

gdzie jest urugwaj zdjęcie 1

Na którym kontynencie jest Urugwaj?

Zazwyczaj lokalizacja dowolnego kraju zaczyna się opisywać z kontynentu lub kontynentu. Tak więc, na jakim kontynencie Urugwaj jest, należy wskazać, że w Ameryce Południowej, na półkuli południowej naszej planety.

gdzie jest urugwaj zdjęcie 2

Terytorium wschodniej Republiki Urugwaju (jako oficjalna nazwa dźwięków państwowych) znajduje się w południowo-wschodniej części Ameryki Południowej. Nawiasem mówiąc, pochodzenie nazwy kraju związane jest z tą samą nazwą rzeka Urugwaj, która w języku miejscowych Indian oznacza "rzekę". Nawiasem mówiąc, obszar stanu, rozciągający się na południowy wschód od brazylijskiego płaskowyżu, wynosi nieco ponad 176 tysięcy metrów kwadratowych. Przy opisie miejsca, w którym znajduje się Urugwaj, należy wskazać jego położenie względem współrzędnych. Zwykle w tym celu wskazane są krańcowe punkty kraju i ich współrzędne. Tak więc krańcowym północnym krajem tego kraju jest terytorium w departamencie Artigas w pobliżu potoku Yakot. Jego współrzędne są następujące: 30 ° 05 '08 "szerokości południowej 56 ° 57 '06" długości geograficznej zachodniej. Najbardziej wysunięty na południe punkt stanu znajduje się w departamencie Maldonado, w południowej części półwyspu Punta del Este. Są to współrzędne 34 ° 58 '27 "szerokości południowej 54 ° 57 '07" długości geograficznej zachodniej. Najbardziej wysuniętym na zachód punktem Urugwaju jest miejsce w departamencie Soriano we współrzędnych 33 ° 31 '30 "szerokości południowej 58 ° 26 '01" długości zachodniej. Najbardziej na wschód wysuniętym punktem republiki jest miejsce, w którym rzeka Jaguaran wpada do jeziora Lago Mirin. Jego współrzędne są następujące: 32 ° 39 '14 "szerokości południowej 53 ° 10 '58" długości geograficznej zachodniej.

Kim jest Urugwaj?

Jeśli mówimy o tym, gdzie Urugwaj jest z punktu widzenia krajów sąsiednich, to kraj ma tylko dwie granice. W zachodniej części państwo graniczy z Argentyną. Północna część Urugwaju graniczy z Brazylią (nawiasem mówiąc, wniosek wizowy jest to dość łatwe do umieszczenia w tym kraju, z powodu tego, co stało się ulubionym miejscem wypoczynku dla naszych rodaków). Cóż, południową i wschodnią część kraju obmywają wody Oceanu Atlantyckiego.

gdzie jest urugwaj zdjęcie 3

Wschodnia Republika Urugwaju ma 1564 km całkowitej granicy lądowej. Większość z nich przypada na granicę z Brazylią - to prawie 1000 km. Pozostałe 579 km to długość granicy z zachodnim "sąsiadem" Argentyna . Jeśli chodzi o wybrzeże Oceanu Atlantyckiego, linia brzegowa jako całość wynosi 660 km.

Mamy więc nadzieję, że artykuł zawiera wyczerpującą odpowiedź na pytanie o Urugwaj, gdzie znajduje się to państwo pod względem geograficznym fizycznym i politycznym.