Pytanie, w jaki sposób prać laminat w warunkach domowych, powstaje u każdego praktycznego właściciela domu, który marzy o maksymalnie przedłużeniu życia pięknej wykładziny podłogowej. Przy niewłaściwej pielęgnacji traci połysk, pogarsza się z wilgoci, a na powierzchni stają się widoczne brzydkie ślady złej jakości czyszczenia.

Jak prawidłowo umyć laminat?

Myślenie o rozwiązaniu problemu, niż mycie laminat , praktyczni właściciele z góry starają się zdobyć najlepsze urządzenia i urządzenia do opieki nad seksem. Powłoka dekoracyjna ma błyszczącą folię, która jest łatwa do czyszczenia z brudu nawet przy najprostszych zapasach, ale ludzie zawsze szukają najlepszego domowego sprzętu do domu. Aby ułatwić określenie firmy, jak zmywać podłogi z laminatu, należy rozdzielić rodzaje czyszczenia na kategorie.

Podstawowe adaptacje do różnych rodzajów czyszczenia laminatu:

 1. Czyszczenie na sucho - najprostsza miotła lub wygodna marka odkurzacza z pędzelkiem wyposażonym w miękki włos.
 2. Czyszczenie na mokro - używane płyny z dyszami detergentowymi lub nowoczesnymi mopami z przędzeniem.
 3. Końcowy etap czyszczenia - wytrzeć powierzchnię suchą szmatką flanelową lub szmatą z mikrofibry.

Laminat Odkurzacz

Biorąc pod uwagę temat, czy możliwe jest umycie laminatu za pomocą odkurzacza, zawsze należy wziąć pod uwagę jego wygląd wykładziny podłogowe i technologia jego produkcji. Budżetowe podłogi wykonane w trybie buforowania i lamele DPL można czyścić wyłącznie metodą suchą. Powłoka CPL, DPR, HPL ma właściwości odstraszające wilgoć i dozwolone jest stosowanie metod czyszczenia na mokro. Aby rozwiązać problem, niż umyć laminat, musisz kupić potężne urządzenia, które nie pozostawiają dużo wilgoci na podłodze.

Który odkurzacz jest odpowiedni do czyszczenia laminatu:

 1. Urządzenie o wysokiej mocy ssania 450 watów.
 2. W zestawie powinna być specjalna dysza do czyszczenia laminatu.
 3. Po czyszczeniu urządzenie pozostawia minimalną ilość wilgoci na podłodze.
 4. Aby rozwiązać problem, lepiej zmyć laminat, kupić produkty znanych na całym świecie marek - Karcher SE 4002, Thomas TWIN Panther, Vax 7151 i inne dobre modele.
 5. Моющий пылесос для ламината

Czy mogę prać laminat mopem parowym?

Zasada działania tych urządzeń jest efektem gorącej pary na zanieczyszczenia, która pomaga zmiękczyć i rozpuścić większość nieprzyjemnych osadów. Wybierając opcję, której mop jest lepszy do zmywania laminatu, należy wziąć pod uwagę sposób układania podłogi. Większość producentów zaleca stosowanie urządzeń parowych wyłącznie do pracy z podłogą, zmontowanych na bazie kleju.

Можно ли мыть ламинат паровой шваброй

Czy można czyścić laminat za pomocą odkurzacza parowego?

Odkurzacze parowe są bardziej uniwersalne w porównaniu z mopami, ale zasada ich pracy jest prawie identyczna. Urządzenia te mogą być używane zarówno do czyszczenia podłogi, jak i innych artykułów gospodarstwa domowego.Aby rozwiązać problem, niż umyć laminat w domu, odkurzacze parowe są odpowiednie, ale zalecane są przede wszystkim do pielęgnacji wodoodpornych znaków. Wskazane jest ustawienie środkowej pozycji na urządzeniu, okresowe dostarczanie pary i składanie podpory na dysze na pół.

Можно ли пароочистителем мыть ламинат

Jakiego rodzaju szmatą lepiej jest zmywać laminat?

Wcześniej do czyszczenia podłogi używano bawełny, a następnie rozdawano szmaty z poliamidu, akrylu i wiskozy. Myśląc o tym, co można w domu zmyć laminowaną podłogą, warto rozważyć zakup szmatki z najnowocześniejszego i najbardziej innowacyjnego materiału - mikrofibry. Bardzo cienkie włókna tego materiału doskonale wchłaniają wilgoć i różne zabrudzenia.

Główne zalety mikrofibry:

 1. Doskonała higroskopijność.
 2. Tkanina nie traci swojego atrakcyjnego koloru przez długi czas.
 3. Mikrofibra nie pozostawia kosmków na podłodze podczas mycia.

Mikrofibra:

 1. Nie suszyć szmatki na gorącej powierzchni.
 2. Mikrofibry nie można prać w gorącej wodzie.
 3. Materiał gromadzi elektryczność statyczną i wymaga częstego mycia.
 4. Mikrofibra źle zmywa tłuste plamy na podłodze w kuchni.
 5. Какой тряпкой лучше мыть ламинат

Jaki jest najlepszy sposób na umycie laminatu?

Aby ułatwić czyszczenie podłogi, producenci produkują obecnie wiele różnych środków. W kwestii tego, jaki laminat można prać, lepiej jest dawać pierwszeństwo znanym markom, nabywać ciecze i żele, które oprócz efektu czyszczenia mają dodatkowe właściwości ochronne. Średnio do pracy wymagane jest rozpuszczenie do 3-4 kapsli koncentratu na 5 litrów wody.

Popularne marki detergentów do pielęgnacji laminatów:

 • Denkmit;
 • Pan Właściwy;
 • Emsal Laminate;
 • HG;
 • Starwax;
 • Unicum "Laminat".

Kupując specjalne detergenty, należy wykluczyć z listy substancje niebezpieczne dla laminowanej powierzchni. Na przykład podłoga może zostać przykryta nieprzyjemnymi plamkami przy stosowaniu cieczy na bazie chloru. W firmie niż pranie laminatu do domu, uważaj na użycie rozpuszczalników, acetonu i środków do usuwania lakieru, które mogą uszkodzić delikatną strukturę. Czyszczenie proszków ściernych jest niepożądanym wyborem, może porysować powierzchnię podłogi.