Mała, nieokreślona ćma powiewająca wokół domu to zły znak. Wkrótce twoje mieszkanie zostanie uzupełnione przez swoich spadkobierców w postaci larw zdolnych do gryzienia dziur w swetrach, psucia futra lub psucia zadu w kuchni. Pomijanie ciem jest nieuzasadnione, produkty i drogie nowe rzeczy kosztują dużo, a tylko jeden żółty motyl jest w stanie odejść w zacisznym miejscu w postaci nieprzyjemnego prezentu od 60 do 300 jaj.

Jakiego rodzaju ćma było w twoim mieszkaniu?

  1. Ziarno kret zwykle srebrzystobiały lub jasnobrązowy kolor. Lubi płatki, zboża, mąkę.
  2. Ubieranie odmian owadów jest bardziej prawdopodobne, że spróbują oderwać je od naturalnej wełny. Uratowanie ich od ciem w szafie jest niezwykle trudne. Moth z odzieży, mebli lub futra ma skrzydła o żółtym odcieniu. Gąsienice tych motyli są żarłoczne i robaczkowe. Zwykle buduje się je w materiale, w futrze.
  3. Wersja mebli psuje tapicerkę sof i krzeseł, zjada gąsienice w drewnie. Niestety, ale warunki w mieszkaniu doskonale pasowały do ​​owadów, żółte motyle mnożą się w naszych domach przez cały rok.

Jak walczyć z mól środkami ludowymi?

Zniszczenie odmiany ziarna mola nie jest łatwym zadaniem. Produkty mogą zostać zamrożone, a niskie temperatury mogą je zabić na dowolnym etapie rozwoju. Również w kwestii radzenia sobie z ćmianami w kuchni miejskiej pomocne jest gotowanie i dezynfekcja parą. Uważa się, że lampy kwarcowe i bezpośrednie promienie słoneczne, które naruszają metabolizm białkowy w niej, w takich warunkach ćma nie żyje. Pomóż wypędzić kosmitów z niektórych roślin. Liście tytoniu układane są w szafce lub umieszczane w małych woreczkach z materiału. Roślinę kwiatową można przechowywać bezpośrednio na parapetach. Z czosnku wyrabiaj buliony, które spryskują zestaw słuchawkowy, zamknij go na dziesięć godzin, a następnie na powietrzu. Z innych roślin, których unika ćma, możesz nazwać cytrusy, geranium i lawenda .

Gotowe produkty z moli

Aby walczyć z mól w domu, producenci dołączyli. Najskuteczniejsze gotowe produkty to taśmy samoprzylepne, spraye, sekcje wiszące, tabletki, różne płytki, płyny. Jeśli nie chcesz ryzykować otrucia jej chemią, kup kupon z kwiatów w proszku - feverfew. Ten nieszkodliwy produkt jest przygotowany z różnych odmian rumianku. Rzeczą uniwersalną są fumigatory, zatruwają nie tylko moskity, ale i mole.