Jeśli chcesz w pełni cieszyć się wakacjami w kraju, musisz zadbać o ochronę przed owadami krwiopijnymi, w tym komarami. Można tego dokonać na różne sposoby i na różne sposoby - od niezależnych prób zmniejszenia populacji komarów do profesjonalnej pomocy w zwalczaniu szkodników.

Samokontrola moskitów na stronie

Najprostszym sposobem jest użycie kremu, balsamu lub spray od komarów. Te środki są oparte na zapachu owadów. W ich składzie znajdują się substancje i ekstrakty z roślin, których komary nie tolerują, dlatego nie latają blisko. Jednak ta metoda jest raczej prymitywna i jest bardziej odpowiednia w warunkach krótkiej podróży niż sezonowego pobytu w daczy.

Możesz także użyć fumiganty i repelenty, ale muszę powiedzieć, że są skuteczne w zamkniętych przestrzeniach, to znaczy bezpośrednio w domu. A na ulicy można podpalić tak zwaną sprężynę od komarów i spróbować znaleźć się w obszarze dymu z niej. W takim przypadku sam wdychasz nieprzyjemny zapach i dym, który w ogóle nie jest przydatny.

Inne metody to stosowanie repelentów ultradźwiękowych, pułapek gazowych i lamp od komarów i innych owadów. Ich działanie jest bardziej długotrwałe i efektywne, poza wygodniejszym dla ludzi. Wystarczy włączyć urządzenie obok siebie i spokojnie spędzić wieczór na ulicy, nie obawiając się ukąszeń owadów.

Tradycyjne metody zwalczania komarów

Jako środek zapobiegawczy i nieszkodliwy dla człowieka do walki z komarami w strefie podmiejskiej możesz skorzystać z następujących wskazówek:

  • lądować na stronie pomidory - ich ostry zapach odpycha owady;
  • posadzić obok miejsca odpoczynku wrotyczu i piołunu - te rośliny lecznicze również straszą komary ostrym zapachem;
  • podczas rozpalania ognia wrzuć liście mięty do ognia - działają one tymczasowo.

Jako środek zapobiegawczy w celu pojawienia się komarów na stronie potrzebujesz:

  • szczelnie przykryć pokrywkami lub beczułkami folii i innymi pojemnikami z wodą, umieszczonymi na miejscu, a także zmieniać wodę w nich co najmniej raz w tygodniu;
  • podczas podlewania należy upewnić się, że na miejscu nie tworzą się długo wysuszające się kałuże i ogólnie starać się nie nawilżać gleby;
  • nie pozwalają na pogrubienie krzewów i wzrost trawy chwastów.

Profesjonalna walka z komarami na ulicy

Trzeba powiedzieć, że prawdziwa skuteczna walka z komarami wymaga profesjonalnego podejścia z udziałem specjalistów. Wykorzystanie zwalczania szkodników obejmuje pracę w dwóch etapach:

  1. Po pierwsze, larwy komarów znajdują się i niszczą, aby zapobiec pojawieniu się nowych owadów. Na tym etapie rowy, beczki z wodą i inne pojemniki, brzegi zbiorników i inne wilgotne miejsca są traktowane specjalnymi substancjami chemicznymi z larw komarów. Ponadto przetwarzane są strychy i piwnice.
  2. Co więcej, zniszczenie komarów bezpośrednio. W tym celu stosuje się silne preparaty do bezpośredniego kontaktu, bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych, ale szkodliwe dla komarów i kleszczy.
  3. zwalczać komary na stronie

Podczas wykonywania tych prac obecność ludzi i zwierząt jest niedopuszczalna na miejscu, z wyjątkiem kontroli szkodników ubranych w strój ochronny i maskę. W zależności od dostępności różnych obiektów (drzew, hozpostroik, krzewów, mokradeł) na miejscu, czas przetwarzania może wynosić od 3 do 10 minut. Podczas zabiegu pogoda powinna być sucha, bez opadów w dniu zabiegu iw kolejnych 3 dniach.

Wydajność leczenia utrzymuje się przez 1-2.5 miesięcy w zależności od warunków pogodowych. Przy obfitych opadach aktywność leków zmniejsza się szybciej niż przy suchej pogodzie. Średnio w sezonie letnim wymagane są 1 lub 2 takie zabiegi.