To bardzo nieprzyjemne, gdy nowy lokator pojawia się w naszym mieszkaniu wbrew naszej woli, szczególnie jeśli jest to szkodnik. Jednak pojawienie się wszy drewna w mieszkaniu nie jest niczym niezwykłym. Jak pozbyć się wszy z drewna w mieszkaniu?

Skąd wszy pochodzą z mieszkania?

Drzewce wodne należą do rodziny skorupiaków, rzędu popielatych. W naturze żyją w ciemnych i wilgotnych miejscach, takich jak pod zwalonymi drzewami, pod kamieniami lub w ziemi. Żyją głównie roślinami trujący . Ukrywają się w ciągu dnia i wychodzą w poszukiwaniu jedzenia w nocy. Pod groźbą życia wszy zapadają się naśladując śmierć. W mieszkaniu zwykle kręcą się w miejscach, gdzie gromadzi się woda i są dość ciemne: w piwnicach, pod listwy przypodłogowe w kuchni, pod łazienką. W przypadku, gdy mieszkanie ma wszy, warto sprawdzić, czy jest gdzieś kanalizacja, czy tam stoją śmieci. Czynniki te mogą powodować rozmnażanie wszy.

Jakie są niebezpieczne wszy w mieszkaniu? Zasadniczo te skorupiaki stanowią zagrożenie dla roślin domowych, ponieważ chętnie jedzą liście. Nawiasem mówiąc, pojawienie się małych dziur na liściach jest pierwszą oznaką pojawienia się tych szkodników. Szczególnie uwielbiamy rośliny tropikalne z drzeworytu.

Jak radzić sobie z woodlice?

Jeśli w mieszkaniu pojawiły się wszy, możesz użyć jednej z wielu popularnych metod radzenia sobie z nimi, ale najpierw musisz wyeliminować powody ich pojawienia się: dokładnie sprawdź integralność kanalizacji, przewietrz i zapal wszystkie ciemne miejsca w domu, wyrzuć nieświeże śmieci.

Po wykonaniu tych czynności można umyć miejsca gromadzenia lukrecji wodą z roztworem chloru, po upewnieniu się, że zwierzęta nie będą cierpieć z powodu takiego leczenia.

Można również spryskać obszary problemowe roztworem kwasu borowego.

Limonki w mieszkaniu - jak się pozbyć1

Możesz użyć zwykłej soli kuchennej. Powinien być rozproszony w kącikach łazienki lub pokoju, w którym wszy się drewno, i odczekać kilka dni. Zostawią, po czym możesz usunąć pokój.

Kolejna skuteczna metoda: umieść świeże brzozowe miotły w rogach pomieszczeń. Ścierki będą dokładnie do nich wspinały się i łatwo będzie pozbyć się szkodników. Cóż, jeśli środki ludowe nie pomogą, zawsze możesz użyć specjalnych chemikaliów do zwalczania woodlice. Pomóżcie takim środkom jak: "Varan", "Mole", "Tetrix", "Gett". Ale głównym sposobem zapobiegania pojawieniu się korników jest dokładne czyszczenie i higieniczna czystość mieszkania.