Sytuacja, w której pchły są w twoim domu, tak, że nie chcesz najgorszego wroga. Pchły w mieszkaniu - sąsiedzi nie są najlepsi, ale jak się ich pozbyć, porozmawiajmy dziś.

Skąd pochodzą pchły ziemi w domu lub w biurze?

Ale zanim zdecydujesz, jak pozbyć się pcheł domowych, powinieneś dowiedzieć się, w jaki sposób wchodzą do domu. A główne sposoby inwazji pcheł to trzy:

  • Zwierzęta domowe. Najbardziej podstawowym i częstym sposobem pojawiania się glinianych pcheł w domu są nasze ulubione psy i koty. Chodząc po ulicy i komunikując się ze swoimi braćmi, mogą całkiem złapać tych pasożytów, a następnie przynieść ten "cenny bagaż" do ich pościeli, poduszek, narzut i dywanów.
  • Wejścia i piwnice. Niestety, gliniaste pchły są częstymi lokatorami piwnic w domu, w którym regularnie płyną rury. Stamtąd dostają się na pierwsze piętra ganków, a następnie na buty są wprowadzane do naszych mieszkań.
  • Nieczyste sąsiadów. I wreszcie, pchły mogą "pochodzić" od sąsiadów, którzy nagle odzyskują zmysły i postanowili im pomóc. Pamiętasz, jak karaluchy biegają z jednego pokoju do drugiego, kiedy jest ono dezynfekowane? Są też pchły.

Jak pozbyć się pcheł domowych?

No cóż, skąd pochodzą pchły w mieszkaniu, dowiedzieliśmy się teraz, jak się ich pozbyć. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest zorganizowanie czyszczenia domu w domu.

Wszystkie parapety, meble i podłogi należy dokładnie umyć. Ubrania, buty wełniane, pościel i miękkie zabawki powinny być prane w gorącej wodzie lub obrabiane parą. Miękkie fotele, sofy i płaszcze z nich, dywany na podłodze i ścianach, odkurzane, i lepiej wyjąć na ulicę i bez wysiłku wystartować. Zwierzęta powinny być umarzane szamponem przeciwblokującym i traktować miejsca najbardziej prawdopodobnej kumulacji pcheł, zadu i kłębu, za pomocą specjalnych kropli lub sprayu. W celu uzyskania większej wydajności i poprawienia efektu, przymocuj ulubionego psa lub kotka zaimpregnowanego specjalnym kompozycją z antyblokującym kołnierzem.

Ponieważ nie możesz pozbyć się pcheł domowych przez samo sprzątanie, będziesz musiał uciec się do pomocy chemii. I pomóż nam w tej ciężkiej wojnie zwykłym dichlorfom lub współczesnemu złocistemu owszobójcy i jego pochodnym pyretroidom. Nawiasem mówiąc, ta ostatnia jest najmniej toksyczna dla ludzi, zwierząt i roślin. Ale nadal, kiedy go używasz, musisz być ostrożny, założyć maskę z gazy lub związać nos i usta chusteczką.

Rozpyl wybrany środek owadobójczy pod listwą przypodłogową, na meble, na całej powierzchni podłogi i meble tapicerowane, na ściany do wysokości 1 m. Na tej wysokości pchły mogą się wspinać. Następnie szczelnie zamknij drzwi i okna i pozostaw urządzenie w tym stanie na 2-3 godziny, a następnie przewietrz je. Ale nie myj podłóg i ścian przez tydzień, ponieważ w tym okresie nowe larwy wyklują się ze złożonych jaj. Jeśli środek owadobójczy zostanie zmyta, znów się rozmnażają i będą cię niepokoić.

как уничтожить блох в доме

Pchły w mieszkaniu: jak się pozbyć za pomocą środków ludowych?

I tutaj jest inny starożytny sposób, jak niszczyć pchły w domu. Latem, podczas burzliwego rozkwitu, przygotuj miotły z goryczy piołunu. Można je suszyć i składać na balkonie, więc pozostaną one do następnego sezonu. Połóż gałązki listwy przypodłogowej, na nich spoczywaj materace zwierząt domowych, przy pomocy tego pachnącego wypełniacza zszywaj małe poduszki na sofy i fotele. Psy i koty po prostu uwielbiają ducha sagebrush, ale pchły uciekają od niego jak diabeł z kadzidła. Ponadto ten naturalny insektycyd jest całkowicie bezpieczny, nie, użyteczny dla naszego zdrowia.

Tutaj, być może, i wszystkie wskazówki, jak pozbyć się pcheł domowych. Wydedukowanie ich nie jest tak naprawdę trudniejsze niż jakikolwiek inny pasożyt, a co najważniejsze, działanie.