Zgadzam się, kiedy owady przychodzą do domu jak pchły , zapewnia to wiele niedogodności. Dlatego każdy, kto znalazł się w piwnicy lub w domu tych nadmiernie płodnych "mieszkańców" natychmiast zastanawiał się, jak szybko usunąć krajowe pchły? W końcu stanowią one między innymi poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia.

Przez lata ludzie zwalczali te skaczące i gryzące owady, testując różne sposoby, próbując wydobyć pchły, jak to tylko możliwe. Na szczęście nowoczesny rynek zapewnia wiele narzędzi mających na celu eksterminację tych małych szkodników. Więcej na ten temat, porozmawiamy w naszym artykule.

Jak usunąć pchły z pokoju?

W rzeczywistości nie jest tak łatwo eksmitować nowych "lokatorów" z piwnicy, jak się wydaje. Pchły ziemskie osiedlają się we wszystkich szczelinach i zostawiają tam jajka, które czasami są bardzo trudne do zniszczenia.

Najbardziej sprawdzonym sposobem walki z tymi owadami jest "Dichlorvos". Używając rękawicy i maski, aby ją chronić, musisz przetworzyć całe terytorium z kalkulacją: 1 butelka na 10 metrów kwadratowych. Ponieważ nie zawsze możliwe jest usunięcie pcheł z lokalu za jednym razem, dla całkowitej pewności, po 5-7 dniach lepiej jest powtórzyć dezynfekcję.

Jak mówią, najlepszym sposobem leczenia tej choroby jest jej zapobieganie. Aby nie musieć więcej myśleć o tym, jak zdobyć pchły w piwnicy, lepiej jest zapobiec ich pojawieniu się. Aby to zrobić, możesz użyć wywarów gorzkich ziół, takich jak wrotycz lub piołun i rozpylić je na "zainfekowane" terytorium i trawiaste miejsca. Aby wyeliminować jaja owadów, możesz użyć roztworu soli: 1 kg soli na 10 litrów wody i traktuj wszystkie jego powierzchnie.

Jeśli masz do czynienia z problemem i nie wiesz, jak usunąć pchły w domu, najodpowiedniejszą rzeczą jest, aby najpierw zbadać wszystkie miejsca na płeć, cokoły, dywany i przeprowadzić takie samo potraktowanie pomieszczeń jak w piwnicy. A jeśli w domu mieszkają koty lub psy, należy je leczyć specjalnymi środkami z pcheł zwierząt.