Technika czyszczenia z ceramiki szklanej wymaga pewnej wiedzy, więc pytanie brzmi: jak myć płytkę ze szkła ceramicznego, aby przez długi czas wyglądała nienagannie, martwi właścicieli. Czyszczenie takiej płyty nie jest trudne, najważniejszą rzeczą jest robienie tego ostrożnie, bez użycia twardych szczotek i drapiących środków czyszczących.

Jak dbam o szklany talerz ceramiczny?

Troska o ceramiczną płytkę szklaną wymaga pewnej specyfiki, ponieważ materiał użyty do jej produkcji jest bardzo delikatny. Istnieje kilka podstawowych zaleceń, których należy przestrzegać podczas dbania o kuchenkę:

 1. Umyj powierzchnię po jej całkowitym schłodzeniu.
 2. Nie używaj szczotek i siatki metalowej, noży, używaj plastikowych skrobaków.
 3. Ceramika szklana może przenosić nacisk ciężkich przedmiotów, ale natychmiast pojawią się pęknięcia od przypadkowo uderzonych ciosów.
 4. Na gorącej płycie nie może dostać się wilgoć.
как ухаживать за стеклокерамической плитой

Jak czyścić szklaną płytkę ceramiczną?

Aby nie dręczyć kwestii, jak czyścić ceramikę szklaną, płytkę należy myć codziennie, zwłaszcza jeśli na jej powierzchni dostanie się tłuszcz, spływające mleko lub jakiekolwiek inne plamy, świeże zabrudzenia można łatwiej czyścić niż stare. Po zakończeniu trybu pracy płytki i zakończeniu chłodzenia można rozpocząć czyszczenie:

 1. Jeśli plamy bardzo się nagrzewają, najpierw nałóż specjalny skrobak.
 2. Na miękkiej serwetce lub gąbce nałóż specjalny detergent, dobrze wytrzyj panel, a następnie spłucz wodą i wytrzyj do sucha.
 3. Podczas czyszczenia starych plam pozostaw pozostawiony preparat na 20-30 minut, aby zmiękczył resztki, a następnie opłucz panel.

Jak prawidłowo umyć płytę ze szkła ceramicznego?

Istnieją porady ekspertów, jak dbać o ceramiczną płytkę szklaną i leczyć ją podczas mycia:

 1. Nie dopuszczaj nawet minimalnych defektów i uszkodzeń powierzchni.
 2. Lepiej jest natychmiast usunąć zapach, ostrożnie skrobak , w które wkładane jest metalowe ostrze (plastyk stopi się, gdy wejdzie w kontakt z gorącym ostrzem).
 3. Nie próbuj myć powierzchni za pomocą tych samych gąbek, których używasz do mycia naczyń, pozostały tłuszcz w nich może pozostawiać plamy, które po podgrzaniu spowodują zmętnienie panelu. Do czyszczenia o wysokiej jakości należy zakupić pojedyncze niestrzępiące się, miękkie serwetki.
 4. Różne plamy i osady tłuszczowe należy usuwać za pomocą produktów wykonanych z ceramiki szklanej - tworzą one warstwę silikonową, która chroni przed zabrudzeniami.
 5. Po środkach chemicznych należy dokładnie przepłukać panel wodą, aby pozostające cząstki pod wpływem wysokiej temperatury nie rozpadły się na szklanej płytce.
 6. Nie należy używać produktów odpowiednich do piekarników, agresywnych roztworów do usuwania plam, zmywarek i substancji ściernych.

Niż do mycia płyty z ceramiki szklanej?

Dbaj o to płyta szklano-ceramiczna wykonywać codziennie, bardzo delikatnie, stosując, jako specjalne chemiczne detergenty, mydło do prania i skuteczne środki improwizowane. Wiele gospodyń domowych, korzystając z porad ekspertów, myje ceramikę szklaną, wykorzystując w tym celu wycieraczki przedniej szyby. Aby nie kupować drogich środków czyszczących, można zapoznać się z zaleceniami, niż umyć płytę szklano-ceramiczną za pomocą środków, które znajdują się w każdej kuchni.

Czy możliwe jest czyszczenie płytki szklano-ceramicznej octu?

Ocet jest do zaakceptowania jako środek czyszczący, posiadający właściwości dezynfekujące, walczący z drobnoustrojami. Ponadto jest w stanie pozbyć się zanieczyszczeń tłuszczowych i rozwodów wapiennych. Przed przystąpieniem do czyszczenia płytki szklano-ceramicznej octem, wykonaj następujące czynności:

 1. Zmieszaj ocet z wodą równomiernie, napełnij butelkę opryskiwaczem roztworem.
 2. Dobrze wstrząsnąć.
 3. Spryskaj powierzchnię, po upływie 15 minut, ostrożnie przetrzyj.
 4. Wytrzyj panel suchą szmatką.
можно ли чистить стеклокерамическую плиту уксусом

Czy można zmywać szklaną płytkę ceramiczną sodą?

Wiele gospodyń domowych zastanawia się, co wyczyścić szklano-ceramiczną powierzchnię płyty, zapytać o możliwe zastosowanie tego sody oczyszczonej, służąc jako skuteczne narzędzie, oszczędzając od świeżych i wysuszonych plam. Jego miękkie i delikatne właściwości ścierne nie uszkodzą szkła, nie porysują go, a stare plamy szybko znikną. Aby uzyskać większą wydajność, użyj następującej metody:

 1. Przygotuj mieszankę wody i sody, konsystencję pasty.
 2. Rozłóż brud i odczekaj chwilę.
 3. Nie dopuść do wyschnięcia pasty, używając gąbki lub serwetki, dokładnie przetrzyj plamy.
 4. Spłucz wodą, aby usunąć zachmurzone plamy.
 5. Aby usunąć stare zanieczyszczenia, należy wydłużyć czas nakładania pasty na plamę, pozostawić zawiesinę do wyschnięcia, a następnie skropić sokiem z cytryny skażony obszar. Powstała reakcja zniszczy uporczywe plamy.

Detergent do płytek szklano-ceramicznych

Odpowiadając na pytanie o to, co można prać z płyty szklano-ceramicznej, należy od razu zauważyć, że większość produktów wysokiej jakości dostępnych do sprzedaży jest zagranicznych i drogich, ale nie oszczędza na nich. Często zawierają polimery lub oleje silikonowe, które po wyschnięciu mogą tworzyć najlepszą warstwę ochronną, która chroni przed brudnymi plamami. Miękka pielęgnacja może być wykonana przy użyciu następujących środków:

 • Selena-extra;
 • Domax;
 • Heitmann.

Płyn do czyszczenia szkła ceramicznego

Często, z powodu ignorancji, kochanki używają nieodpowiedniego środka czyszczącego do szklanych płytek ceramicznych, a następnie następuje pogorszenie wyglądu, aw niektórych przypadkach uszkodzenie płyty kuchennej. Aby uzyskać wysokiej jakości i bezpieczne czyszczenie, należy użyć pastowatych środków konsystencji, aby ułatwić proces bez powodowania szkód. Wybierz pastę, w której nie ma cząstek ściernych, które mogłyby uszkodzić panel.

Mówiąc o tym, że łatwiej jest umyć szklano-ceramiczną płytkę, możesz polecić następujące specjalne preparaty, w których jest silikon zdolny do pełnienia funkcji ochronnej:

 • Miele;
 • Toprens;
 • Ceranreiniger.

Po dokładnym przestudiowaniu, co należy umyć płytce ze szkła ceramicznego, unikniesz nieprzyjemnych sytuacji związanych z uszkodzeniem powierzchni lub utratą jej pierwotnego wyglądu. Przywrócenie uszkodzonego porysowanego panelu jest bardzo trudne, o wiele łatwiej jest je czyścić codziennie, z wielką starannością i myć, bez użycia zabronionych środków.

чистящее средство для плиты из стеклокерамики