Na tapecie i tynk Pojawiły się brzydkie, szare plamy, śmierdzące nieznośnie ściany, ale czy to obrzydliwe patrzeć na ten spektakl? Jest to bezpośredni dowód, że pleśń zaczęła się w twoim domu. Jeśli nie zostanie usunięty na czas, może powodować alergie, osadzać się w płucach lub powodować ciężkie infekcje. A więc, co oznacza, że ​​przeciwko pleśni na ścianach istnieje i ile czasu zajmie zniszczenie grzyba?

Najlepsze środki zaradcze

Niestety, nie ma uniwersalnego preparatu, który mógłby uwolnić pomieszczenie z pleśni. Ten problem musi zostać rozwiązany poprzez poznanie przyczyn pojawienia się grzyb . Tylko wtedy będzie można się go pozbyć na zawsze. Zanim zaczniesz walczyć z pleśnią na ścianach, musisz zniszczyć środowisko sprzyjające organizmom grzybowym. Odbywa się to etapami:

  1. Odsuń meble od ścian i dobrze przewietrz pomieszczenie.
  2. Podgrzej zewnętrzne ściany, sufit i podłogę. Pamiętaj, aby wysuszyć rogi w pokojach.
  3. Stwórz jednolitą temperaturę w mieszkaniu.
  4. Usuń resztkową wilgoć z podłogi i narożników.

Następnie możesz rozpocząć leczenie dotkniętych obszarów. Jeśli jest to mały obszar ściany, możesz użyć octu lub nadtlenku wodoru. Ich odpowiedniki mogą zaznajomić "Białość" lub "Domestos". Jeśli obszar pokonania ściany jest dość duży, lepiej jest użyć specjalnych narzędzi sprzedawanych w sklepach z narzędziami (na przykład KHOMEENE-1, Anti-B, Teflex-anti-mold, Senezh-anti-mold). Takie fundusze należy rozcieńczyć wodą i nałożyć na suchą ścianę za pomocą rozpylacza lub szczotki. Po 5-6 godzinach obrabiana powierzchnia powinna być oczyszczona szmerglowym papierem, spłukana wodą, dobrze wysuszona i nanieść środek przeciw pleśni. Po dniu ściana może zostać pokryta tapetą lub pomalowana.