Grzyb pojawiający się na ścianach staje się poważnym problemem. Jest nie tylko estetycznie brzydka i może beznadziejnie zepsuć każdą powierzchnię, może również negatywnie wpłynąć na zdrowie domu. Pleśń to ten sam grzyb, który również jest słabo poznany. Jest wszechobecny, przenika do takich miejsc, które po prostu zachwycają. Codziennie wdychamy do pięciuset zarodników. pleśń i jest w czystym pokoju. Walka z grzybem lub pleśnią na ścianach jest konieczna nie tylko z powodu pojawienia się żółto-pomarańczowych, zielonkawych lub czarnych plam.

Każdy powinien wiedzieć, co jest tak niebezpiecznego w grzybku, który żyje na ścianach twojego domu. Oto lista chorób wywoływanych przez tak małą pół-roślinę pół-roślin: alergie, zapalenie krtani, zapalenie oskrzeli , tchawicę, zapalenie płuc, drozd, zapalenie spojówek, zapalenie jamy ustnej, astmę, zapalenie skóry, egzemę, choroby stawów, nudności, bóle głowy, wyczerpanie i wiele więcej. Lista jest długa.

Zapobieganie występowaniu i rozprzestrzenianiu się grzybów

Aby rozpocząć, określ przyczynę powstawania pleśni. Zastanów się również, jak wyeliminować nadmierną wilgotność w pomieszczeniu. Właściwe umieszczenie ogrzewania i wentylacji pomoże również w walce z grzybami.

Ocet lub nadtlenek wodoru może służyć jako szybka pomoc w przypadku małych plam. Często trzeba przewietrzyć pomieszczenie, tak jak podczas usuwania grzybów, które wyrosły na ścianach, a także aby zapobiec ich powstawaniu, wilgotność i temperatura w domu powinny być wyrównane, a drzwi do łazienki powinny być uchylone. Jeśli masz piwnicę, istnieje wiele środków przeciwko rozwojowi grzybów lub pleśni na ścianach, które można leczyć za pomocą swojej powierzchni. Konieczne jest również osuszenie piwnicy i zapewnienie hydroizolacji domu. To wtedy nie dojdzie do ciebie.

Sposoby walki z grzybem

Jeśli wybierzesz środki ludowe, zwróć uwagę na poniższą listę: roztwór uzyskany z półtora kilograma fluorku sodu i dziesięć litrów wody, półtora kilograma niebieskiego witriolu, jeden kilogram niebieskiego witriolu. Nie bój się dodawać do roztworu jednocześnie miedzi i siarczanu żelaza na podłodze kilograma.

Jest jeszcze inne rozwiązanie zawierające dwa litry kwasu octowego i pół kilograma siarczanu miedzi na dziesięć litrów wody. Trzeci sposób przygotowania mieszaniny: czterysta gramów kwasu borowego, dziewięćset gramów boraksu i trochę mniej niż półtora litra octu na dziesięć litrów wody. Tę mieszaninę należy ogrzać do 50-70 ° C, a następnie nanieść za pomocą pędzla lub natrysnąć na obszary dotknięte przez grzyby.

Jeśli przetwarzasz drewno, musisz pozwolić mu wyschnąć i powtórzyć procedurę po pewnym czasie. Dopiero teraz farba na takim drzewie będzie przez kilka lat bardzo zła. Resztę materiałów budowlanych można nanieść na klej biurowy, mocznik lub siarczan miedzi.

Anty grzyb

Z uwagi na to, że nauka nie stoi w miejscu, gospodynie nie muszą bezradnie wzruszać ramionami, grzyb na ścianach nie wiedząc, jak przetworzyć grzyby na ścianach. Na przykład środki antyseptyczne mają właściwości przeciwdrobnoustrojowe i przeciwgrzybicze. Zasadniczo fundusze te są wytwarzane na bazie benzyny lakowej lub terpentyny.

Kreozot jest także antyseptyczny, tylko na bazie oleju, który nadaje się do obróbki drewna. Pamiętaj jednak, że uniwersalne środki zaradcze na jakiekolwiek powierzchnie nie zostały jeszcze wynalezione, a zatem, nabywając jakikolwiek lek, dowiedz się, jak go użyć.

Czasami zdarza się, że żadne narzędzie nie jest w stanie całkowicie naprawić sytuacji, a ty musisz dokonać napraw. Nawet wtedy nie zapomnij o zastosowaniu specjalnego podkładu przeciwgrzybiczego przed przyklejeniem gobelinów, aby nie cierpieć z powodu pleśni.