Pleśń lub grzyb na ścianach pojawia się nieoczekiwanie i obejmuje szybko duże obszary. Występuje z powodu dużej wilgotności, słabej wentylacji, zamarzania podłóg, niewłaściwych prac wykończeniowych. Aby pozbyć się pleśni, należy wyeliminować przyczynę jej wystąpienia, a następnie usunąć płytkę grzybową za pomocą skutecznego środka.

Jak wygląda grzyb na ścianach w mieszkaniu?

Pleśń to żywy mikroorganizm rozwijający się w formie rozgałęzionej grzybni. Ich mikroskopijne zarodniki są zdradzieckie - unoszą się w powietrzu, osiedlają na powierzchni i zaczynają aktywnie namnażać się w wilgoci. Grzyb na ścianach w mieszkaniu wygląda brzydko - przejawia się w obieraniu, czarnych i zielonych plamach, które mogą zlewać się w ogromne nieestetyczne plamy lub szare kropki na powierzchniach, taki spektakl wpływa na zewnętrzną percepcję pomieszczenia.

Rodzaje grzybów na ścianach

Nieatrakcyjny grzyb na ścianach pojawia się na kamieniu, na cegle i na drzewie. W tym drugim przypadku, aby się go pozbyć, konieczne jest przecięcie całej zainfekowanej powierzchni. Pleśń wpływa na materiały budowlane na ziemię, występuje w różnych typach:

 1. Pleśniowe grzyby. Rośnie na farbie, kamieniach i konstrukcjach betonowych w postaci plamek lub kropek czarnych, zielonych, brązowych lub niebieskich.
 2. плесневые грибы
 3. Niebieskie Grzyby. Żyją na drewnianych powierzchniach i niszczą je. Drewno pod ich wpływem nabiera szaro-niebieskiego koloru, traci estetyczny wygląd, tworzą się w nim małe kanały, w których gromadzi się wilgoć.
 4. грибы синевы
 5. Gnijące grzyby. Ich ekspozycja na drewno. Rot jest brązowy, biały i bakteryjny, stopniowo rozszczepia drzewo. Walka z grzybami na ścianach odbywa się za pomocą środków przeznaczonych do pozbycia się niektórych rodzajów:
 • mokry (pojawia się jako żółtawy do czarnych pasków);
 • suchy (drewno nabiera brązowego odcienia).
 • грибы гниения

Jaki grzyb na ścianach jest szkodliwy dla zdrowia?

Brzydki grzyb lub pleśń na ścianach - nie tylko nieprzyjemnie wyglądająca plama, jest bardzo toksyczna, wydziela odpychający zapach. Jego zarodniki szybują w pokoju, łatwo przenikają do ludzkiego ciała, stopniowo je niszcząc, a jeśli system odpornościowy jest osłabiony (szczególnie u dzieci), powodują niebezpieczne formy różnych chorób. Pleśń powoduje wymioty, mdłości, uczucie zmęczenia, niepostrzeżenie i pewnie rani ludzi. Grzyb na ścianach, niż jest niebezpieczny dla zdrowia - możliwe choroby:

 1. Choroby układu oddechowego - astma, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, tchawica.
 2. Powstają alergie.
 3. Są przestrzegane uporczywe bóle głowy .
 4. Występują problemy ze skórą - zapalenie skóry, drozd, egzema.
 5. Pojawia się zapalenie spojówek .

Grzyb na ścianie - jak wydobyć środki ludowe?

Konieczne jest szybkie eliminowanie pleśni, ponieważ wkrótce formuje ona nowe spory i rozciąga się na wszystkie duże obszary. Jeśli zewnętrzne nawadnianie powierzchni środkami antyseptycznymi nie przyniesie pożądanego efektu, wówczas całkowite usunięcie grzyba na ścianach można osiągnąć, wykonując kompleksowe prace w celu jego zwalczania, które obejmują:

 1. Eliminacja wilgoci - regularne wietrzenie pomieszczenia.
 2. Usuwanie grzybów i pleśni ze ścian zaczyna się od pozbycia się starej powłoki - musisz usunąć całą tapetę, farbę, szpachelkę, chodzić po całej powierzchni za pomocą sztywnej szczotki. Podczas operacji ważne jest, aby chronić organy oddechowe przed zarodnikami bandażem z gazy.
 3. Leczenie dotkniętych powierzchni antyseptycznymi grzybami.
 4. Hydroizolacja, uszczelnianie szwów.
 5. Ściany są spryskane, pokryte podkładem o głębokiej przepuszczalności, następnie przyklejają nowe tapety, nakładają farbę lub inne wykończenia.

Nie trzeba iść do sklepu chemii gospodarczej, aby usunąć grzyby na ścianach. Niektóre skuteczne środki antyseptyczne o działaniu przeciwdrobnoustrojowym i grzybobójczym mogą być w domu natychmiast. Praktyka wykazała, że ​​wiele leków zaprojektowanych do różnych celów ekonomicznych może poradzić sobie ze spleszczonymi złogami. Są nietoksyczne i mają korzystny wpływ na innych.