Ćma spożywcza łatwo tworzy się nawet w najbardziej schludnej kuchni. Zwykle te owady są porażone suchymi zapasami, szybko się mnożą i niepokoją członków rodziny przez długi czas. Ale to należy walczyć i koniec udręki, trzeba pozbyć się ćmy w kuchni!

Ćma spożywcza to mały, szaro-kolorowy motyl. Owad ten żyje przez maksymalnie 2-3 tygodnie, ale nawet przez tak krótki okres czasu jedna osoba może zostawić wielu potomków. Z powodu tych czynników kret często zanieczyszcza nasze jedzenie, pozostawiając ślady stóp w filiżankach i talerzach, a czasem nawet ich zwłoki są widoczne.

Ale główną szkodą z ćmy jest uszkodzenie suchej żywności, ponieważ składają jaja w zbożach, orzechach i suszonych owocach. Te produkty zakażone larwami nie mogą być wykorzystywane do dalszego przygotowania, należy je natychmiast wyrzucić.

Skąd kret pochodzi z kuchni?

Jak kret pojawił się w naszej kuchni? To bardzo proste - od produktów przywiezionych ze sklepu, od sąsiadów i wielu innych miejsc. Ćma łatwo porusza się w powietrzu i może latać do nas z otworu wentylacyjnego lub niezamkniętych drzwi. Możemy przywieźć do domu już zanieczyszczone pakowane zboża z supermarketu.

Jak przynieść ćmy w kuchni?

Walka z molami obejmuje nie tylko zniszczenie całej kolonii owadów, ale także pozbycie się wszystkich larw, a także eliminację wszystkich zainfekowanych produktów i dalsze zapobieganie całej kuchni.

Istnieje wiele sztuczek ludowych przeciwko modlić się , które rozważamy poniżej. Ale należy zauważyć, że ćmy uzależniają od produktów, więc nie powinny być używane przez długi czas bez przerw.

  1. Zapach octu przeraża kreta, więc wytrzeć roztworem octu wszystkie pęknięcia w szafkach.
  2. Rozłóż ząbki czosnku we wszystkich odosobnionych miejscach, gdzie te owady lubią być.
  3. Po usunięciu wszystkich ćm, ustaw w półkach lawendę, miętę lub piołun.

Prawdopodobnie zauważyłem, że kret boi się ostrych zapachów, więc przynęta może naprzemiennie z pikantnymi liśćmi laurowymi lub goździkami. Teraz możesz bezpiecznie przejść do usuwania ćm lub działań zapobiegawczych w swojej kuchni.