"Czystość jest gwarancją zdrowia, a porządek to przede wszystkim!" - kto nie zna tego słowa. Tylko jeden maniak postępuje zgodnie z tą zasadą, podczas gdy inni nerwowo wzdrygają się na słowo "czyszczenie", nawet jeśli trzeba wytrzeć kilka półek i wyczyścić podłogi w jednym pokoju.

Co jeśli to ogólne czyszczenie apartamenty po naprawie? Zróbmy to, czyszczenie nie wymaga od ciebie poświęcenia, szczególnie jeśli zaczniesz wdrażać je ze znajomością sprawy. Oczywiście proste ogólne czyszczenie nieco różni się od tego, które trzeba wykonać po zakończeniu prac naprawczych. Tutaj musisz zrobić wszystkie odpady budowlane, usunąć ślady piany, wybielić, lakierować, malować. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko, co naszkicowane jest w domu, przypominające magazyn, gdzie z jakiegoś powodu, zamiast niezbędnych rzeczy, trzymane są śmieci.

Czyszczenie po naprawie - wskazówki

Czyszczenie Twój dom po naprawie będzie łatwiejszy i szybszy, jeśli posłuchasz naszej rady. Głównym asystentem będzie terminowe usuwanie gruzu budowlanego podczas naprawy. Wszystkie zbędne pojemniki, fragmenty desek, talerzy i skrawków gazet i tapet - wszystko musi zostać wyniesione z domu, aby nie stworzyć wielkich nieprzejezdnych blokad, które utrudniają ruch i spowalniają proces wykonywanej pracy.

A drugi - sprzątanie pomieszczeń po naprawie zaczyna się od góry do dołu. Najpierw wyczyść sufit, żyrandole i inne lampy. Potem przychodzi kolej na ściany, okna, kinkiety, półki i inne elementy wnętrza. Następnie następuje trzeci etap - czyszczenie podłóg i listew przypodłogowych. I tylko na końcu jest czyszczenie na mokro wszystkich powierzchni.

To był ogólny przewodnik, a teraz przejdźmy do bardziej szczegółowego wyjaśnienia, w jaki sposób ogólne czyszczenie odbywa się po naprawie.

Zasady i zalecenia dotyczące czyszczenia mieszkania lub domu po naprawie

Pierwsza zasada - rozpocznij czyszczenie mieszkania z lokalu. A drogie hostessy i ich druga połowa, nie próbuj nawet sprowadzić promiennej czystości w domu naraz w jeden dzień. Przezwyciężony, nie będziesz w stanie stanąć na nogi przez kilka dni ze zmęczenia, ale nie możesz wypełnić tego planu. Lepiej po drodze myjemy zasłony, obrusy i narzuty na łóżka, które będą ozdobą musującej świeżości i nowości wnętrza.

Nowe wnętrze oznacza początek nowej rundy życia. Dlatego zadeklaruj walkę ze starymi rzeczami. Przeprowadź audyt na półkach w szafach - na pewno będzie dużo śmieci, z których nadszedł czas, aby się pozbyć i zrobić miejsce dla nowych "osadników".

Sprzątanie po naprawie, cokolwiek by to nie było - kosmetyczne czy kapitałowe - to walka z dominacją różnorodnych poplamionych natur. Oczywiście, lepiej natychmiast pozbyć się plamy, gdy tylko się pojawią, nie dając mu okazji do "starzenia się". Ale jeśli nie było to możliwe, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami:

  1. Nie rozpoczynaj na miejscu wszystkiego, co się przyda - duże prawdopodobieństwo zepsucia nowej powłoki.
  2. Pamiętaj o lekcjach chemii w szkole - zasady mogą neutralizować kwas i kwas - alkalia.
  3. ogólne sprzątanie mieszkania po naprawie
  4. Jeśli nie ma pod ręką kwasu lub alkaliów, korzystaj z tego, co jest zawsze w kuchni, z jakiejkolwiek praktycznej gospodyni - octu, cytryny i sody.
  5. Przed wykonaniem jakiejkolwiek manipulacji, sprawdź efekt usunięcia plam, który wybrałeś na części wnętrza, która jest niewidoczna.

Istnieje wiele wskazówek, jak prawidłowo wyczyścić mieszkanie po naprawie. Ale jeśli nauczysz się wybierać technikę, która jest dla ciebie wygodna, twoja praca nie zamieni się w ciężką pracę i zajmie bardzo mało czasu. Będzie wspaniale, jeśli krewni ci pomogą.

I potraktuj procedurę czyszczenia mieszkania, jako oświecenie i nowy etap twojego życia pełnego sukcesów.