Mieszkańcy wysokich budynków często muszą rozpaczliwie zmagać się z niezaproszonymi kosmitami - z karaluchami w mieszkaniu. Wydawałoby się, że wszystko jest czyste, a karaluchy skądś w mieszkaniu są brane. Może być kilka przyczyn, ale zawsze są one oparte na nieprzestrzeganiu zasad higieny dotyczących utrzymania lokalu. Nawet w idealnie zadbanym mieszkaniu owady te mogą pojawić się np. Ze sklepu spożywczego na pierwszym piętrze budynku, ze śmietnika i czołgać się od aspołecznych sąsiadów, niestety. Konieczne jest zwalczanie karaluchów. Istnieje wiele sposobów na walkę z karaluchami w mieszkaniu, ale trudno jest polecić którykolwiek z nich jako najlepszy - w jednym przypadku metoda może być bardzo skuteczna, a druga absolutnie nieskuteczna. Dlatego odpowiedź na pytanie, tym lepiej zatruwać karaluchy w mieszkaniu, można znaleźć tylko eksperymentalnie - spróbuj wszystkiego i wybierz najlepszą opcję dla siebie.

Walka z karaluchami w mieszkaniu

Do tej pory wybór środków do walki z karaluchami jest dość szeroki. Ze względu na łatwość użycia i względnie wysoką skuteczność, najbardziej popularne są preparaty owadobójcze w postaci aerozoli - Kombat, Regent, Dichlorvos, Karbofos, Mikrofos, Fufanol, Raptor, Get, Red, Globol. Oprócz aerozoli, a także jako niezależnych środków do zwalczania karaczanów, można użyć specjalnych proszków (pyły) - Pyrethrum, Fenax, Oradelt, Insorbit, Fenaxin - i ołówków (Masza). Insektycydy w postaci żeli są bardzo skuteczne - Absolute, Raptor, Dohlox, Brownie, Sturm, Globol. Możesz także użyć specjalnych pułapek. W niektórych przypadkach zatrute przynęty są bardzo skuteczne. na bazie kwasu borowego . W zaawansowanych przypadkach lepiej korzystać z usług specjalnych w SES.

Ale ogólnie należy powiedzieć, że aby rozwiązać problem, jak sprowadzać karaluchy do mieszkania na zawsze , należy podchodzić globalnie, co nazywa się całym światem (przynajmniej w obrębie jednego wejścia).