Od czasu prapradziadków, pranie było uważane za idealne i skuteczne, podczas którego płótno bito specjalnymi naganiaczami lub starannie wycierano na falującej desce do prania.

W naszych czasach pralka sprawia, że ​​proces prania jest znacznie łatwiejszy i szybszy. Jednak wynik nie zawsze jest przyjemny. Dlatego wiele nowoczesnych hostess dla najlepszego wyniku, użyj specjalnych piłek do prania ubrań. W naszym artykule zapoznamy Cię z różnorodnością i cechami tych tajemniczych kulek.

Różnorodność piłek do prania ubrań

Najprostsze gumowe piłki są dość elastyczne i ciągliwe, mają różne rozmiary i kształty. Podczas prania, biją pranie, nie pozwalając mu się skleić, a tym samym usuwając brud z tkaniny. Obecnie kulki do prania stają się bardziej wyrafinowane, wlewa się do nich specjalne substancje, które pomagają szybciej usuwać zanieczyszczenia z brudu, nadają im miękkość, przyjemny zapach, a nawet chronią maszynę przed zużyciem.

Dzięki różnym kształtom kulki do prania bielizny posiadają wszystkie przydatne właściwości. Tak więc, na przykład, gładkie, używane do prania delikatnych tkanin, zaprojektowane są kulki z pryszczami zmywać kurtki i rzeczy wełniane, a powierzchnia kulek z pętlami dobrze grzebie i zbiera opadnięty stos z miękkich tkanin.

Kulki turmalinowe do prania ubrań

Wszyscy od dawna wiemy, że niezależnie od tego, jaki proszek do prania może być, może zaszkodzić naszemu zdrowiu, jeśli nie zostanie odpowiednio wypłukany. Dlatego, aby zastąpić szkodliwe środki powierzchniowo czynne i inną chemię, naukowcy wymyślili takie uniwersalne narzędzie do prania ubrań jako kulkę turmalinu. Jego osobliwość polega na tym, że podczas prania nie musimy używać proszku ani odżywki. Piłki do pralni1 Wewnątrz zawierają kryształy półszlachetnego minerału - turmalinu, który w specjalny sposób może wpływać na wodę, w wyniku czego oczyszcza tkanki z zanieczyszczeń i wybielacz bez użycia chemikaliów, bez wpływu na ludzi i środowisko.

Jeden zestaw dwóch turmalinowych kulek do prania może być używany przez dwa lata bez zmiany, po umyciu, nie trzeba ponownie włączać trybu płukania, aby dokładnie wypłukać pozostałości proszku, co, zgodzicie się, jest znaczącą oszczędnością dla detergentów, wody i elektryczności . Kulki do prania ubrań mogą być przechowywane w bębnie maszyny, bez usuwania, ale lepiej jest wkładać światło raz w tygodniu do ponownego ładowania, wtedy efekt prania będzie lepszy.