Kurtka puchowa w zimowej szafie współczesnego człowieka stała się być może najbardziej nieodzowną rzeczą. Taką popularność tłumaczy się po prostu praktycznymi zaletami tej odzieży wierzchniej, która ogrzewa nas w zimnych porach roku. Ale, jak każde inne ubranie, kurtka puchowa wymaga regularnego prania. Nawet jeśli staramy się traktować to tak starannie, jak to tylko możliwe, to wszystkie te rękawy i kołnierz się brudzą. Możesz oczywiście skorzystać z usług pralni chemicznej, ale będzie to wymagało pewnych kosztów. Dlatego wielu z nas próbuje sobie z tym poradzić prać kurtkę ja w domu.

Podczas zmywania kurtek należy pamiętać, że ich wypełniacz składa się z piór i puchu, które z powodu szczeliny powietrznej ogrzewają się w chłodne dni. A jeśli po niewłaściwym zmywaniu wypełniacz jest nierównomiernie związany, ubrania przestaną się nagrzewać. Aby temu zapobiec, istnieje jeden prosty środek - kule do zmywania kurtek.

Jakie bańki do prania kurtki?

Poza tym, że pranie puchowej kurtki wymaga pewnej sekwencji czynności i pewnych warunków, zaleca się użycie piłek w celu uproszczenia procedury. W procesie mycia kule pomagają równomiernie rozprowadzić puch na całej powierzchni kurtki i zapobiegają tworzeniu się grudek. Pozwala to na zachowanie wyglądu kurtki puchowej i jej właściwości oszczędzających ciepło.

Do zmywania kurtek można używać piłek tenisowych, a także można kupić specjalne piłki do prania i suszenia ubrań, można kupić piłki tenisowe w dowolnym sklepie sportowym i używać ich do prania. Ale najpierw powinny być gotowane z dowolnym środkiem wybielającym. znaczy . Jest to konieczne, aby kulki się nie rozlały i nie zepsuły ubrań, a specjalne kulki do prania i suszenia odzieży wykonane są z PVC. Mają specjalny ergonomiczny kształt, dzięki czemu mają pewne zalety w stosunku do piłek tenisowych:

 • jakość prania jest lepsza bez użycia jakichkolwiek dodatkowych detergentów;
 • zapobiega się pojawianiu się peletów;
 • czas prania jest skrócony o około jedną czwartą;
 • pościel staje się bardziej miękka.

Efekt ten osiąga się dzięki mechanicznemu działaniu kulek na skażone włókna - to one raczej wybijają z nich brud. Aby uzyskać najlepszy efekt podczas zmywania kurtek, zaleca się dodanie czterech kulek do maszyny - ta ilość jest optymalna dla równomiernego rozprowadzania wypełniacza. Okazuje się, że takie proste kule do piór zaoszczędzą kosztowną rzecz od deformacji i zapewnią jej długą żywotność. Podczas gdy życie samych piłek nie jest ograniczone.

Ponadto, podczas suszenia puchowej kurtki, można "przewijać" ją kilka razy w pralce wraz z kulkami w trybie wirowania. Pozwala to wstrząsnąć wypełniaczem suszącym i sprawić, że kurtka puchowa będzie bardziej przewiewna i puszysta. Ale nie zapominaj, że nadal istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać:

  Piłki tenisowe do zmywania kurtek
 • pranie maszynowe kurtki puchowej jest dozwolone tylko wtedy, gdy na etykiecie nie ma ikony "prania ręcznego";
 • można używać tylko płynnych detergentów;
 • ściskanie produktu musi odbywać się z minimalną prędkością;
 • kieszenie i suwaki kurtki podczas prania powinny być zapięte na guziki;
 • zaleca się płukanie puchu tak rzadko, jak to możliwe, w celu przedłużenia "życia" zewnętrznej impregnacji kurtki;
 • tryb prania, należy wybrać "delikatny";
 • temperatura mycia nie powinna przekraczać 30 ° С.

Jeśli zastosujesz się do wszystkich powyższych zaleceń, kurtka będzie rozkoszować się i ogrzewać więcej niż jedną zimę.