Poranek 10 stycznia 2016 dla wielu fanów słynnego muzyka rockowego, kompozytora, piosenkarza, artysty i aktora Davida Bowiego stał się tragiczny. Tego dnia zniknął charyzmatyczny kameleon muzyki rockowej, jak go nazywali koledzy. Śmierć Davida Bowie była dla wielu niespodzianką, ponieważ do ostatniego tchnienia miał radość.

Interesujące fakty

David Bowie napisał i wykonał kompozycje, które, choć związane z kierunkiem rockowym, były nowatorskie. Udało mu się w każdej ze swoich prac udowodnić własną wyjątkowość. Piosenki Bowiego zostały wyróżnione głębokim, filozoficznym znaczeniem, a sam wokalista uwielbiał eksperymentować z muzycznymi kierunkami. Jednak nie tylko jego praca była wyjątkowa. Wielobarwne oczy Davida Bowie również stały się jego częścią obraz . Uszkodzenie lewej gałki ocznej, które było wynikiem kontuzji podczas walki z przyjacielem z powodu dziewczyny, nie zostało rozwiązane. Piosenkarz z jednym niebieskim i jednym okiem nie był wcale skomplikowany, żartując, że ma teraz "różne punkty widzenia".

Дэвид БоуиТравмированный глаз стал визитной карточкой БоуиДэвид Боуи умел привлечь к себе внимание

David Bowie uwielbiał eksperymenty i nie chodziło tylko o muzykę. Przewidując zmiany w modzie, natychmiast zareagował na nie. To przejawiało się w kolorze włosów, w makijażu, w ubraniu, a nawet w orientacja seksualna . W latach siedemdziesiątych, kiedy Ameryka przeżywała rewolucję seksualną, oświadczył, że kocha zarówno kobiety, jak i mężczyzn. W latach osiemdziesiątych David Bowie stał się założycielem organizacji publicznej, która broniła praw długowłosych mężczyzn.

Narkotyki, nocne imprezy, morze alkoholu, walki i problemy z policją - w życiu słynnego muzyka rockowego było miejsce na wszystko! Nawet małżeństwo słynnej modelki Angeli Barnett i narodziny jej syna Zoe nie zmusiło Davida do zmiany nastawienia do życia. Po dziesięciu latach żona Bowie miała już dość cudzołóstwa, nieobecność męża w nocy i złożyła pozew o rozwód.

W 1990 roku David spotkał tego, który był z nim do ostatniego dnia. Po śmierci Dawida Bowie jego wdowa Iman pozostała ze złamanym sercem. Dwa dni wcześniej jej własny mężczyzna zaznaczył swoje sześćdzieste dziewiąte urodziny. Tego samego dnia wydarzyło się kolejne ważne wydarzenie - ukazał się nowy album Blackstar, który niestety był ostatnim wydanym w ciągu życia muzyka.

Ostatnie miesiące życia

Przyczyna śmierci muzyka nie jest tajemnicą - David Bowie zmarł w wyniku nieudanej walki z rakiem wątroby. Choroba została zdiagnozowana osiemnaście miesięcy wcześniej, ale niestety lekarze byli bezsilni. Sytuacja uległa pogorszeniu i przeniesiono na ten czas sześć zawałów serca. Dla jego krewnych ciężka śmierć Davida Bowie nie była zaskoczeniem, mimo że próbowali odepchnąć na bok dzień śmierci. Muzyk w ostatnich miesiącach życia doznał silnego bólu, ale nie przeszkodziło mu to w ukończeniu pracy nad najnowszym albumem, który dziś uważany jest za najbardziej udany w swojej karierze.

14 stycznia 2016 roku stało się wiadome, że ciało słynnego "kameleona muzyki rockowej" zostało spalone w Nowym Jorku. Jednak krewni, spełniając wolę Dawida Bowie, zamierzają utrzymać w tajemnicy miejsce pochówku popiołów. David Bowie uważał, że ani data śmierci, ani sam grób, ani nagrobek nic nie znaczą. Podobnie jak jego przyjaciel Freddie Mercury, wolał, aby ludzie pamiętali jego działania, a nie wielbili kurz. W końcu czy ważna jest data śmierci, jeśli David Bowie żył pogodnym życiem? W międzyczasie, pragnie się, aby Iman, wdowa po muzyku i jego dwoje dzieci, którzy stali się sensem życia muzyka rockowego, poradzili sobie z żalem, jakie spotkało ich rodzinę.

Музыкант Дэвид БоуиЛюбимая женщина Дэвида БоуиЖена и дочь Дэвида Боуи избегают камер
Кадр из последнего клипа Дэвида БоуиДэвид Боуи скончался от ракаПоклонники прощаются с Дэвидом Боуи