Miód jest skarbnicą wszystkiego, czego potrzebuje nasze ciało, zawiera wiele różnych witamin (B9, C, PP), minerałów ( żelazo potas, fluor, cynk) i kwasy organiczne (kwas glukonowy, octowy, masłowy, mlekowy, cytrynowy, mrówkowy). Miód jest wyjątkowy w swoim składzie, chcę zauważyć, że miód zawiera ponad 40 mikroelementów i około 23 aminokwasów.

Nie bez powodu przez tysiąclecia miód był uważany za najwyższy przysmak, a nie kruchy pomocnik w walce z różnego rodzaju dolegliwościami. Miód pomaga w:

  • choroby nieżytu (ostre choroby układu oddechowego, grypa, zapalenie oskrzeli, zapalenie krtani);
  • choroby układu sercowo-naczyniowego;
  • choroby układu nerwowego;
  • choroby układu moczowego.

Najbardziej przydatne odmiany miodu

Nikt nie wątpi w właściwości lecznicze miodu i ogólnie jego korzyści dla organizmu. Ale na pytanie, który miód jest najbardziej przydatny, nie każdy odpowie. Oczywiście nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy miód jest przydatny na swój własny sposób.

Na przykład miód lipowy jest niezbędnym pomocnikiem w przeziębieniach, grypie i tchawicy. Ma właściwości antybakteryjne, bardziej niż kiedykolwiek przydatne w różnego rodzaju chorobach nerek i wątroby, zapaleniach przewodu pokarmowego, a także wzmacnia mięsień sercowy.

Miód słonecznikowy nie jest gorszy od niego, choć nie tak powszechnie znany. I na próżno, ponieważ przewyższa wszystkie inne odmiany w zawartości witaminy A, również, co ważne, ma właściwości bakteriobójcze. Miód słonecznikowy pomaga nie tylko przy różnych chorobach (serce, astma oskrzelowa, kolka żołądkowo-jelitowa, malaria, grypa), ale także pomaga poprawić stan włosów, skóry, wzroku.

Nie można nie zauważyć miodu gryczanego. Pyszny, pikantny do smaku, cierpki aromat - to nie wszystko, co może pochwalić się tym rodzajem miodu. Oprócz wspaniałego smaku jest on także właścicielem wielu witamin i minerałów. Miód gryczany jest bogaty w białko i żelazo, co przyczynia się do zawieszenia hemoglobiny, normalizacji ciśnienia, polepszenia działania żołądka i nerek oraz ma działanie hematopoetyczne. Pomaga również w różnych chorobach skóry, ze względu na swoje właściwości bakteriobójcze.

Istnieje opinia, że ​​najbardziej przydatnym miodem jest ten, który jest gromadzony na terytorium obszaru, w którym mieszkasz. W końcu pszczoły przystosowują się do określonych warunków biologicznych i klimatycznych, tym samym dostarczając miód o właściwościach niezwykle przydatnych dla ludzi żyjących w określonym obszarze.

Siedem przydatnych odmian

Najbardziej przydatny miód dla mężczyzn

Właściwości lecznicze mają prawie każdy rodzaj miodu, ale dla zdrowia człowieka bardziej odpowiedni jest miód z kasztanów lub oset. Zastosowanie miodu pomaga normalizować układ moczowo-płciowy i zwiększać potencję. Ponadto miód ma pozytywny wpływ na pracę serca, jelit i naczyń krwionośnych.

Najbardziej przydatny miód dla kobiet

Miód jest niezwykle korzystny dla kobiet ze względu na bogatą zawartość. witaminy , pierwiastki śladowe i inne składniki odżywcze. Miód pomaga w różnych schorzeniach ginekologicznych (nadżerkach, mięśniakach, mastopatia, endometrioza), jest często stosowany w kosmetologii i jest po prostu dobrym pomocnikiem w zaburzeniach nerwowych i bezsenności. Miód jest gwarancją zdrowia, młodości i piękna, ale warto zauważyć, że nie ma żadnego rodzaju bardziej lub mniej przydatnego dla kobiet. Oznacza to, że każdy miód jest dla nas przydatny!