Goji to jagoda rosnąca w Chinach i Tybecie. W rzeczywistości, ze względu na rozpowszechnienie w medycynie chińskiej, europejscy naukowcy postanowili głębiej zbadać ich skład i wpływ na organizm ludzki. Chińczycy tego nie zrobili - tylko żuli goji podobnie jak rodzynki i zwiększyła się liczba stulatków w Królestwie Środka.

Korzyści z jagód goji, możemy zrealizować tylko penetrując ich skład. A to są niezastąpione aminokwasy, unikalne polisacharydy, witaminy, minerały, które wpływają na wagę naszego ciała, jako lekarstwo o pełnym spektrum działania:

  • korzyści z goji w aktywacji mechanizmów obronnych układu odpornościowego;
  • te jagody oczyszczają i przywracają wątrobę, usuwają szkodliwy cholesterol z organizmu;
  • goji obniża poziom cukru i działa jak profilaktyka cukrzycy;
  • dzięki goji i przeciwutleniaczom w ich składzie, wzrok zostaje przywrócony i ulepszony;
  • dzięki pełnemu zestawowi witamin, kości i stawy są wzmocnione, zwiększa się napięcie mięśni;
  • goji działa jak afrodyzjak, zachowując aktywność seksualną przez wiele lat.
Genetyka, rak i goji

Należy zauważyć, jakie jest zastosowanie jagód goji w walce z rakiem i chorobami genetycznymi. Jak wspomniano powyżej, goji zawiera przeciwutleniacze - to i witaminy i prowitaminy. Aktywnie zwalczają wolne rodniki, a także procesy utleniania w organizmie. Ten proces oksydacyjny czasami dociera do komórek DNA, z których w rzeczywistości powstają defekty i mutacje, które następnie przekazywane są z pokolenia na pokolenie.

Jeśli więc nauka zdoła zrozumieć zasadę działania goji, możliwe, że ludzkość otrzyma lekarstwo na raka i choroby dziedziczne, które wciąż są nieprzewidywalne i nieuleczalne.

Cukrzyca

Kolejna niebezpieczna choroba, a także może zostać skorygowana za pomocą goji. Jagody mają słodko-kwaśny smak, mogą zastąpić słodycz w herbacie lub nawet samą herbatę. Indeks glikemiczny goji wynosi 10,6, a cukru 83. Zużycie goji pozwala uniknąć skoków stężenia cukru we krwi i zachować zdrowie trzustki.

Jak wziąć goji? jak wziąć jagody goji

Oczywiście, po przeczytaniu tych ody, prawdopodobnie dbasz o to, jak prawidłowo przyjmować jagody goji. Najłatwiej jest wlać 50 g jagód do szklanki wrzącej wody, pozostawić na 30 minut i pić jako herbatę. Można też mieszać jagody z suszonymi owocami, liśćmi herbaty i ponownie parzyć. W żadnym wypadku nie używaj cukru - zrujnuje to korzyść z goji.

Skutki uboczne jagody goji mogą wystąpić tylko w przypadku przedawkowania.

Te jagody są niezwykłym produktem dla naszego organizmu, więc maksymalna dawka suchych jagód wynosi 50 g dziennie, a w postaci herbaty nie ma żadnych ograniczeń. Brew tyle, ile chcesz.