Dziewczęta, które interesują się dietami, wielokrotnie widziały tego typu wskazania: "ta dieta jest niezrównoważona, a podczas jej trwania konieczne jest przyjmowanie kompleksów witaminowych". Wydaje się to proste, ale warto udać się do apteki i staje się jasne, że nie jest to łatwe zadanie: faktem jest, że istnieje wiele różnych kompleksów witamin, skład i forma produkcji jest inna i trudno jest zrozumieć, co wybrać z tej odmiany . Zrozumiemy, jakie witaminy przyjmować podczas diety.

Witaminy z dietą: co i dlaczego?

Teraz coraz więcej dziewcząt stara się schudnąć w krótkim czasie, więc modą są niezrównoważone, głodne diety, z powodu których cierpi całe ciało. Jedzenie to nie tylko energia na całe życie, ale także źródło witamin i minerałów, które uczestniczą w procesach metabolicznych i pozwalają ciału prawidłowo funkcjonować. Dlatego witaminy i dieta - nierozłączne rzeczy.

Jakie witaminy wypić podczas diety?

W zależności od rodzaju diety, którą stosujesz, musisz przyjmować różne kompleksy witaminowe. Często diety opierają się na tym, że albo białka są wykluczone, albo tłuszcze, albo węglowodany, a wszystko to nie jest najlepszy sposób wpływa na ciało. Zastanówmy się, jakie witaminy są niezbędne do diety w każdym konkretnym przypadku.

  1. Witaminy z dietą białkową (o niskiej zawartości węglowodanów) . Jeśli podstawą diety jest kurczak, ryba, wołowina, twaróg, ser - Twoja dieta należy do kategorii białek. W tym przypadku twoje ciało cierpi na brak witaminy C i co najważniejsze - błonnika. Zaleca się stosowanie otrębów lub mieszanek takich jak "włókno syberyjskie", które można znaleźć w każdej aptece.
  2. Witaminy podczas diety wegetariańskiej (niska zawartość białka) . Jeśli twój jakie witaminy przyjmować podczas diety Dieta oparta jest na warzywach i owocach. Najważniejsze, że organizm potrzebuje witamin z grupy B, a także A i E, które występują głównie w żywności pochodzenia zwierzęcego. Kup pełną gamę witamin B, również wzbogaconych o A i E, lub kup je osobno.
  3. Witaminy z dietą o niskiej zawartości tłuszczu . Dieta, która ogranicza tłuszcz może mieć zły wpływ na zdrowie. Podczas jego wykonywania zaleca się przyjmowanie kapsułek oleju z ryb - nowoczesne opakowanie pozwala nie poczuć jego smaku, ale uzyskać wszystko, czego potrzebujesz.

Weź witaminy powinny być zgodne z instrukcjami na opakowaniu, regularnie, oczywiście, a nie tylko podczas diety. Tj jeśli dieta trwa tydzień i zaleca się 2-tygodniowy kurs, warto pić witaminy przez 2 tygodnie.