Poranek większości ludzi zaczyna się z reguły gorącym napojem, zazwyczaj herbatą lub kawą. Miłośnicy herbaty często wierzą, że ten napój jest zdrowszy niż kawa , fani kawy, wręcz przeciwnie, wierzę, że filiżanka orzeźwiającego napoju ma korzystniejszy wpływ na organizm. Spróbujmy dowiedzieć się, jaka jest lepsza herbata lub kawa, które z tych napojów lepiej się odżywiają i przynoszą więcej korzyści dla ludzkiego zdrowia.

Co jest bardziej przydatne z herbatą lub kawą?

Naukowcy przeprowadzili wiele badań i odkryli, że kawa i herbata mają wiele zalet i wad. Oba te napoje mają pozytywny wpływ na ludzki mózg, herbata, zwłaszcza zielona, ​​zapobiega rozwojowi choroby Alzheimera i kawy - choroba Parkinsona. Oba te napoje również zapobiegają tworzeniu się kamieni nerkowych i pęcherzyka żółciowego. Jeśli mówimy o tym, co zwiększa nacisk herbaty lub kawy, większość ludzi uważa "winowajcę" kawy, ale należy zauważyć, że bardzo mocna herbata może również zwiększyć ciśnienie, podobnie jak kawa.

Co i dlaczego jest szkodliwa herbata lub kawa?

Należy zauważyć, że osoby z problemami stomatologicznymi, cierpiące na choroby serca, osteoporoza , nie spożywaj kawy. Ludzie, którzy cierpią na cukrzycę lub chcą chronić się przed rozwojem guzów nowotworowych, powinni wypić kawę.

Herbata ma pozytywny wpływ na naczynia krwionośne, pobudza procesy metaboliczne w ciele, ale niekorzystnie wpływa na przewód pokarmowy. Kawa ma również cudowny, orzeźwiający efekt, ale usuwa z organizmu ważne minerały.

Trudno powiedzieć, że herbata lub kawa są bardziej przydatne, wszystko zależy od ludzkiego ciała, obecności jakichkolwiek chorób itp. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że herbata i kawa przynoszą korzyść ciału, jeśli:

  1. Pij tylko wysokiej jakości, świeżo przygotowane i naturalne napoje.
  2. Nie używaj ich na gorąco.
  3. Nie pić na pusty żołądek.