Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i dla zdrowia ważny jest bilans wodny. Lekarze i dietetycy zalecają picie co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Argumenty na temat tego, czy pić podczas treningu, mają miejsce od dłuższego czasu, ale większość profesjonalistów i sportowców uważa, że ​​woda jest niezbędna. Ważne jest, aby znać pewne cechy płynów do picia podczas ćwiczeń.

Co lepiej pić podczas ćwiczeń?

Według najnowszych badań ustalono, że jeśli nie pijesz wody podczas uprawiania sportu, twoja zdolność do pracy jest znacznie zmniejszona, a twoje samopoczucie się pogarsza. Ważne jest, aby zrozumieć, ile wody do picia w trakcie sesje szkoleniowe , aby uzyskać tylko korzyść. Wszystko zależy od potrzeb, ale eksperci zalecają od czasu do czasu zrobić kilka łyków.

Co jest popularne do picia podczas treningu:

  1. Gotowane i filtrowane w wodzie do domu . Pomaga ugasić pragnienie, ale jest bardzo mało pierwiastki śladowe . Przy stosowaniu w dużych ilościach zmniejsza się stężenie elektrolitów w ciele.
  2. Woda destylowana, która przeszła proces kondensacji . Ta opcja jest uważana za jeszcze bardziej niebezpieczną w porównaniu z pierwszą.
  3. Woda gazowana . Znakomicie gasi pragnienie, ale tworzy w żołądku obszary wypełnione gazem, które ostatecznie powodują uczucie dyskomfortu.
  4. Ulepszona woda nasycona ziołami . Pomaga nie tylko ugasić pragnienie, ale także nasyca organizm niezbędnymi minerałami i witaminami. Nie zaleca się picia w dużych ilościach, aby nie spowodować nadmiaru wielu substancji.
  5. Lemoniada i pakowany sok . Napoje te są na ogół zabronione do picia, jeśli chcesz schudnąć, ponieważ zawierają dużo cukru i różnych barwników.
  6. Napoje sportowe . Jest to idealne rozwiązanie do gaszenia pragnienia podczas ćwiczeń. Kompozycja zawiera niezbędne substancje i naturalne środki pobudzające.