W połowie lata jest to czas, kiedy olbrzymia zielona jagoda ze słodką soczystą miazgą jest gotowa zadowolić każdego ze swoim smakiem i świeżością. I to jest najbardziej udany okres, w końcu, aby przyjąć i schudnąć ze smakiem, ponieważ dieta arbuza przez wiele lat okazała się skutecznym sposobem walki nadwaga .

Dieta arbuza jest dobra i zła

Arbuz składa się w 90% z soku, który praktycznie nie zawiera kwasów ani soli, w porównaniu z innymi owocami jagodowymi. Ale płynna część tych owoców jest bardzo bogata w alkalia. Dlatego dieta arbuzowa z kamicą jest wskazana przez nefrologów jako jedna z najskuteczniejszych racji terapeutycznych. Ponadto spożycie 2 kg arbuza dziennie jest widoczne na zaostrzenie:

 • odmiedniczkowe zapalenie nerek;
 • zapalenie pęcherza;
 • jade.

Arbuz jest niezwykle bogaty w magnez, a do uzupełnienia dziennej dawki tego pierwiastka wystarcza zjedzenie tylko 150 g soczystej miazgi. Ponadto arbuz pomaga:

 • z nadciśnieniem;
 • z podwyższonym poziomem cholesterolu;
 • w patologiach sercowo-naczyniowych;
 • z przewlekłą chorobą wątroby;

Często arbuz jest zalecany przez lekarzy po przeprowadzeniu antybiotykoterapii do wnioskowania resztkowych produktów preparatów. A co najważniejsze, arbuz pomaga schudnąć, ponieważ w 100 g słodkiej pulpy zawiera tylko 35-40 kcal, a uczucie sytości to jagoda daje przez długi czas. Ponadto kwas foliowy zawarty w owocu aktywnie uczestniczy w metabolizmie tłuszczów.

arbuz na odchudzanie

Dieta arbuza na odchudzanie

Arbuz do utraty wagi jest stosowany w wielu dietach zaprojektowanych w celu zmniejszenia masy ciała. Jednak najszybsza dieta arbuzowa to oczyszczająca mono-dieta, która pozwala rzucić 3 kg w zaledwie 5 dni. Menu w tej diecie zbudowane jest z wyliczenia 1 kg miąższu arbuza na każde 10 kg wagi odchudzającej. Podczas pięciodniowego okresu oczyszczania nie są dostępne żadne inne produkty niż arbuz. Ale możesz pić wodę bez gazu w sposób nieograniczony, aw ciągu dnia możesz wypić kilka filiżanek zielonej herbaty bez cukru.

Efekt diety jest widoczny już pierwszego dnia. Dzięki wyraźnemu działaniu moczopędnemu i blaknięciu organizm nie tylko pozbywa się nadmiaru płynu, ale także oczyszczone z żużlu . Aby naprawić wynik po upływie wyznaczonego okresu, dieta może zostać przedłużona o kolejne 10 dni dla każdej z poniższych racji.

Dieta arbuza i melona

Dieta z arbuzem i melonem jest bardzo prosta i smaczna. Jego czas trwania wynosi 10 dni, podczas których musisz jeść 5 razy w małych porcjach. Wszystkie posiłki, z wyjątkiem obiadu - arbuza lub pulpy melonowej (200-300 g) z pewnymi dodatkami, na przykład:

 1. Śniadanie : Toastowy żyto z roztopionym serem i niewielką porcją arbuza / lub owsianki owsianej z melonem.
 2. Przekąska : 300 g miąższu arbuza.
 3. Popołudniowa przekąska : 300 g miąższu melona.
 4. Kolacja : 100 g niskotłuszczowego twarogu z melonem (200 g).

Posiłek tego samego dnia powinien być pełny, na przykład:

 1. Gotowana pierś z kaszą gryczaną i świeżą sałatką.
 2. Zupa jarzynowa bez ziemniaków i 120 gramów niskotłuszczowego mięsa gotowanego lub gotowanego.
 3. Kotlety parowe z indyka z brązowym ryżem i zielona fasola .

Dieta arbuza-kefiru

Dieta kefirowa i arbuz - to już nie dieta i dni rozładunku, podczas których wolno jeść tylko kefir 1% i arbuz. Pokarm powinien być sześciokrotnie ułamkowy, naprzemiennie, czyli miąższ jagodowy i nie można połączyć zsiadłego mleka. Rozpocznij dzień od arbuza i skończ na kilka godzin przed zaśnięciem szklanki jogurtu. Przez jeden dzień możesz pić 1 litr sfermentowanego produktu mlecznego i spożywać 1 kg arbuza na każde 15 kg swojej własnej wagi.

Dieta arbuza z czarnym chlebem

Czarny chleb, arbuz i utrata wagi są ze sobą powiązane. I to widać na przykładzie 7-dniowej diety, podczas której można jeść:

 1. Miąższ arbuza w obfitości, ale nie więcej niż 1 kg na każde 10 kg jego wagi.
 2. Chleb żytni, nie więcej niż ½ bochenka, dzieląc go na 4-5 posiłków.

Przy silnym pragnieniu ilość chleba można zmniejszyć do 100 g dziennie lub zastąpić 2 łyżkami stołowymi. otręby owsiane i dodać w uzupełnieniu do diety 200-300 gramów sałatki "Shcheta", wykonane ze świeżej kapusty, pokrojonej w cienkie paski buraków i marchwi ubranych w sok z cytryny i oliwę z oliwek.

dieta arbuza

Dieta jabłkowo-arbuzowa

Arbuz z dietą do odchudzania można również łączyć z jabłkami w formie świeżej lub pieczonej. W tym celu należy spożyć 1 kg jabłek i 1,5 kg miąższu arbuza i równomiernie rozprowadzić produkty na 6 przyjęć. Ale nie zapominaj, że sok jabłkowy działa drażniąco na żołądek, więc dieta arbuza nie jest odpowiednia dla tych, którzy mają jakąkolwiek patologię przewodu żołądkowo-jelitowego.

Dieta arbuzowa - wyjście

Dieta na arbuz jest bardzo trudna i wymaga właściwego wyjścia. Tak więc w pierwszych dniach po zakończeniu diety waga nie wraca, a żeby nie zaszkodzić ciału, przyzwyczajeni do skromnej diety, konieczne jest przylgnięcie do oszczędnego menu na kilka tygodni:

 1. Śniadanie . Kashi (ryż, płatki owsiane, gryka) na wodzie lub w małych ilościach niskotłuszczowy twarożek / jajko na twardo / tosty z serem i filiżankę zielonej herbaty.
 2. Lunch . Niskotłuszczowe ryby, mięso, filety z drobiu (gotowane lub gotowane). Jako dodatek można przygotować warzywa lub płatki śniadaniowe.
 3. Kolacja . Miąższ arbuza nie przekracza 2 kg.

Wysoka efektywność diety arbuza i liczne opcje jej kontynuacji sprawiają, że ta dieta jest najbardziej popularna w letnie dni. Przez mniej niż dwa tygodnie przy tak pysznej diecie można zrzucić do 10 kg. Wynik jest bardzo przyzwoity! Tak, i wybierz menu dla własnych preferencji smakowych bez problemu.