Zdrowe odżywianie nigdy nie wyjdzie z mody. A jeśli nie masz czasu kontrolować swojej diety, dietetycy zalecają co najmniej kilka razy w roku organizowanie swoich ulubionych dni na czczo, z których jest wiele opcji na każdy gust.

Co to są dni postu?

  1. Pomoże to pozbyć się niepotrzebnych mieszanek żużla i toksyn z marchwi, jaj i buraków. Tak więc, dla 5 codziennych przyjęć należy podzielić: 400 g marchwi w postaci surowej, 2 gotowane jajka i 400 g ugotowanych buraków.
  2. Jeśli chcesz pomóc swojemu ciału w nabyciu korzystnych substancji zawartych w białkach, wtedy możesz je wyładować jajami gotowanymi, kurczakiem, fasola i ryby. Nie więcej niż 6 przyjęć dziennie.
  3. Zjedz około 2 kg jabłek, świeżych lub upieczonych, tak jak pragnie twoje serce. Nie zapomnij o 5-6 przyjęciach.
  4. Inna opcja: przez cały dzień powinieneś wypijać co najmniej 1,5 litra użytecznych kefirów. Taki rozładunek może być przeplatany z dniem normalnej mocy.
  5. Podziel na 6 przyjęć 2 kg ogórków. Nie jest wykluczone ich połączenie z zieleniami.
  6. Zagotuj ryż na wodzie. Przez cały dzień łącz ją z 5 szklankami mleka o niskiej zawartości tłuszczu.
  7. Podobnie jak w poprzedniej wersji, zamiast ryżu można użyć gryki, która jest idealna jako dzień rozładowania dla utraty wagi. Warto zauważyć, że taka owsianka ze wszystkich dostępnych jest najłatwiej tolerowana przez organizm.
  8. Pomóż swojemu ciału w oczyszczeniu ulubionych napojów. Tak więc na dzień trzeba wypić około 6 filiżanek kawy lub herbaty. Jeśli jesteś miłośnikiem kawy, delektuj się kawą wraz z kawałkiem czarnej lub gorzkiej czekolady. Jeśli chodzi o herbatę, jest idealnie zielona, ​​która słynie z wysokiej zawartości witamin C R.
  9. Dla miłośników arbuzów. Co najmniej 5 razy dziennie spożywać 400 g tej pysznej jagody.
  10. Jeśli w połączeniu z małym kawałkiem masła będzie 400 gramów pieczonych ziemniaków, a więc 5 razy dziennie, na pewno uwolnisz swoje ciało od niepotrzebnych kilogramów i szkodliwych substancji.