Każdy wegetarianin wie, że wszystkie rośliny strączkowe są najważniejszym źródłem białka roślinnego, które doskonale zastępuje białko zwierzęce. Jednocześnie niewiele osób wie, że można użyć fasoli do odchudzania - a to bardzo przystępne i użyteczne podejście!

Dlaczego fasola jest skuteczna w odchudzaniu?

Fasola, oprócz tego, że jest naturalnym źródłem białka, jest naprawdę wyjątkowym darem natury. Lista pozytywnych cech jest niesamowicie długa:

  1. Naturalne białko to łatwo przyswajalne białko. Fasola jest mniej kaloryczna niż mięso lub ryba, a także nie zawiera tak dużo tłuszczu, dlatego jest harmonijnym i naturalnym substytutem białka zwierzęcego.
  2. Ciało otrzymuje witaminy z grupy B, a także C, E i PP.
  3. W fasoli jest wiele makro i mikro elementów niezbędnych dla osoby: potasu, wapnia, sodu, żelaza i innych.
  4. Ziarna mają zdolność przyspieszania metabolizmu, co jest niezwykle ważne dla szybkiej i skutecznej utraty wagi.
  5. Ziarna zawierają substancje, które powodują, że organizm ostrożnie wytwarza hormon cholecystokininy. To on jest odpowiedzialny za rozkład tłuszczów i metabolizm, dlatego utrata masy ciała przy udziale roślin strączkowych zawsze idzie szybciej.
  6. Biała fasola do utraty wagi ma jeszcze jedną zaletę - blokuje alfa-amylazę - specjalny enzym, który bierze udział w rozkładzie skrobi. W ten sposób skrobia nie jest trawiona i nie dostarcza organizmowi dodatkowych kalorii.
  7. Fasolka szparagowa będzie miała nie mniej pozytywny efekt - łatwiej ją przyswoić i doskonale pasuje do każdego systemu żywieniowego.

Dlatego można bezpiecznie powiedzieć, że czerwona i biała fasola odgrywają szczególną rolę w utracie wagi. Jedząc to ciągle, na pewno zauważysz pozytywny efekt.

Danie Groszku

Na podstawie różnych rodzajów fasoli istnieje wiele diet. Rozważmy niektóre z nich.

  1. Dieta na zielonej fasoli . Dla szybkiej utraty wagi możesz spędzić 7-10 dni na diecie zupy z zieloną fasolką. Umieść 4 rondelki, paczkę mrożonej fasoli i pół puszki w plasterkach pestki oliwek w rondelku. Wlać produkty wodą i gotować do zrobienia. Na koniec sól i pieprz. Do tej zupy można podawać pieczone ziemniaki lub grzanki z czarnego chleba. Powinien być spożywany trzy razy dziennie przez 7-10 dni, uzupełniając dietę wyłącznie surowymi warzywami i owocami. Możesz schudnąć o 3-5 kg. Jeśli przepis na dietę z fasolką szparagową już stał się nudny, możesz dodać marchewkę i cebulę do zupy lub porów.
  2. Dieta na czerwonej fasoli . Moczyć szklankę fasoli przez 30-60 minut, a następnie gotować do miękkości w 2-3 litrach wody. Na kolację wypij szklankę bulionu i zjedz kilka owoców (z wyjątkiem winogron i bananów). Stopniowo schudniesz - im bardziej intensywne, tym łatwiej jesz przez resztę czasu.
  3. Prosta dieta na białej fasoli . Zwykle na kolację jemy najbardziej wysokokaloryczne, ponieważ po dniu roboczym męczy nas zmęczenie i staramy się uzupełnić naszą siłę. Jest całkiem dieta fasolowa szkodliwe dla postaci, a taka dieta zmienia ustaloną kolejność. Codziennie na obiad, jeść gotowane białe fasole z warzywami - brokuły, kapusta, pomidory, itp. Pasuje do prawie wszystkich produktów. Po tej kolacji nie powinieneś pić herbaty i powinno to nastąpić 2-3 godziny przed snem. Po tygodniu zauważysz wyniki.

Bez względu na to, jaką dietę wybierzesz, jeśli wszystkie warunki zostaną spełnione, wyniki będą przyjemne. Jeśli żadna z diet nie jest dla ciebie satysfakcjonująca - możesz po prostu wymienić naczynie fasolowe dowolnego posiłku i śledzić wyniki. Najlepiej nie podawać tego tłustego sosu - tylko w tym przypadku przyniesie realne korzyści.