W dzisiejszych czasach wiele kobiet, które chcą mieć dokładną figurę i stracić kilka dodatkowych kilogramów, wypróbowuje wiele różnych rodzajów diety, utrzymując się w ścisłych liniach i obliczając każdą kalorię.

Jednym z najbardziej popularnych i skutecznych sposobów na pozbycie się niechcianej wagi jest klasyczny Dieta angielska , różniące się nie tylko różnorodnością akceptowalnych produktów w diecie, ale także raczej przyjemnymi i imponującymi wynikami. Jeśli zdecydujesz się pożegnać z dodatkowymi kilogramami w ten sposób, nasz artykuł stanie się dla Ciebie doskonałym asystentem.

Angielska dieta do odchudzania

Ta słynna dieta niskokaloryczna trwa 21 dni. Przez cały czas można jeść mięso, ryby, produkty mleczne, a także warzywa i owoce. Obecnie istnieje wiele odmian angielskiej diety na odchudzanie, ale główną zasadą jest przemiana dni białkowych w warzywa, czas trwania co 2 dni. Ta zasada jest bardzo ważna, jeśli jej nie zastosujesz, wynik nie spełni twoich oczekiwań.

Niektórzy dietetycy porównują "Angielkę" z jeszcze bardziej restrykcyjną japońską dietą, a czasem nawet uważają ją za bardziej skuteczną, zdolną rozjaśnić ciało o 12-18 kilogramów. Dieta białka angielskiego jest dozwolona nie częściej niż raz w roku, a reszta okresu jest lepiej zróżnicowana z dniami rozładunku 1-2 razy w tygodniu, z tymi samymi produktami.

Jeśli przestrzegasz tej diety, organizm sam spala tłuszcz, ponieważ te produkty, które są zawarte w menu angielskiej diety, zawierają minimalną ilość kalorii. Ponadto dzięki dobrze znanym celuloza , zawarte w warzywach, owocach i kaszach, jelito usuwa z organizmu wszelkie niestrawione pokarmy i szkodliwe substancje, które są ważne dla naszego zdrowia.

Menu dietetyczne w języku angielskim

Rozważ produkty, które należy całkowicie wyeliminować. To - sól, cukier, produkty mączne, słodycze, tłuste i smażone potrawy, majonez, sosy, wysokokaloryczne warzywa i owoce, takie jak rodzynki, winogrona, gruszki, melony, persimmony i oczywiście alkohol.

Aby schudnąć na angielskiej diecie, jedzenie powinno być przyjmowane 5-6 razy dziennie, w odstępie nie dłuższym niż 3 godziny i nie później niż 18-19 godzin. Również w tym czasie nie należy obciążać się ciężkimi ćwiczeniami fizycznymi.

Ważne jest również picie co najmniej 2 litrów wody dziennie, a także ziołowej lub zielonej herbaty. Wszystkie potrawy powinny być gotowane w podwójnym kotle lub na grillu bez oleju roślinnego. Aby poprawić trawienie, w nocy powinieneś pić 1 łyżkę. łyżka oleju lnianego.

Menu diety angielskiej na pierwsze dwa z najbardziej "ciężkich" głodnych dni obejmuje:

 • mleko lub kefir-1l;
 • sok pomidorowy - 1 sztuka;
 • czarny chleb suszony - 2 plastry.

Przez następne dwa dni białka w diecie angielskiej, na przemian z warzywami, określa się:

 1. Śniadanie: kawa bezkofeinowa lub herbata - 1 szklanka, czarny chleb - 1 szt., Miód - ½ łyżeczki.
 2. Przekąska: czarny chleb - 1 sztuka, zielona herbata lub beztłuszczowy kefir - 1 szklanka, orzechy - 1/3 szklanki.
 3. Obiad: bulion z mięsa lub ryb, gotowane ryby lub mięso - 150-200 gramów, zielony młody groszek - 2 łyżki. l., czarny chleb - 1 sztuka.
 4. Kolacja: twardy ser - 50 g, orzechy - 1/3 kubka lub gotowane jajka - 2.
Dieta białkowa

Potem przychodzą dwa dni warzywne. Poranek rozpoczyna się od filiżanki przegotowanej ciepłej wody z dodatkiem soku z cytryny. Menu warzywnej diety angielskiej wygląda następująco:

 1. Śniadanie: jabłko - 2 szt., Lub pomarańcza - 2 szt.
 2. Przekąska: każdy owoc, z wyjątkiem bananów.
 3. Obiad: zupa jarzynowa, za wyjątkiem ziemniaków, z łyżką oleju roślinnego.
 4. Kolacja: miód - ½ łyżeczki, sałata na oleju słonecznikowym, zielona herbata - 1 szklanka.

21. dzień takiej angielskiej diety powtarza pierwszą. Następnie stopniowo, spróbuj wprowadzić różne pokarmy do swojej diety.