Marcowa edycja edycji Vogue Arabia stała się jubileuszowa, a redakcja "glosa" dała swoim czytelnikom okazję do podziwiania dwóch uroczych postaci na okładce. Bohaterkami liczb są modele, których nazwy różnią się tylko jedną literą "a" - Iman i Iman Hammam. Obie panie założyły krajowe czapki - turbany stworzone przez Saint Laurent dla ich nowej kolekcji. Zdjęcia do arabskiego "Vogue" zostały przygotowane przez słynnego mistrza Patricka Demarcheliera, jednak pracował z czarującymi modelkami o ciemnej skórze przed skandalem związanym z molestowaniem seksualnym.

Иман и Имаан снялись для юбилейной обложки Vogue Arabia

Manuel Arnout, redaktor naczelny Vogue Arabia, skomentował prace nad tym zagadnieniem:

"Nie było tak łatwo znaleźć model, który uosabiałby piękno, styl i symbolizował" ducha czasu ". Mamy nadzieję, że nasi czytelnicy zobaczą okładkę magazynu nie tylko jako atrakcyjnego zdjęcia, ale także jako swego rodzaju przekaz ".
Dwa wywiady w tym samym wydaniu

Wewnątrz magazynu czytelnicy znajdą szczere wywiady z obu dziewczynek. Wdowa Davida Bowie opowiedziała, jak stawiła pierwsze kroki w branży mody. Przypadkowo została znaleziona w Kenii przez fotografa Petera Birda. Iman musiała "walczyć" o równą płacę, gdy pracowała jako modelka w USA. Oczywiście wybitny model mody został zapytany o to, jak to jest być muzułmaninem, a jednocześnie poszukiwanym modelem.

Publikacja z Vogue Arabia (@voguearabia)

Imaan Hammam przyznała, że ​​była zainspirowana korzeniami egipsko-marokańskimi. Dziewczyna czerpie inspirację ze swojego "rodowodu" i cieszy się, że stała się twarzą okładki publikacji wspierającej ideę różnorodności kulturowej:

"Moda inspiruje nas do bycia sobą, pokazując nasze osobiste cechy."
Czytaj także
  • Czarny model Deddy Howard mówił przeciwko dyskryminacji w świecie mody
  • Gwiazdowi goście pokazu Kenzo & H & M byli mile zaskoczeni pokazem mody.
  • Aktorka Kate Hudson zadowoliła fanów głębokim dekoltem

Przypomnijmy, że rok temu twarz pierwszego wydania Vogue Arabia została wybrana Gigi Hadid, która jest dumna ze swojego palestyńskiego pochodzenia. Zauważ, że Imaan Hammam po raz drugi stała się dziewczyną na okładce arabskiego Vogue'a. Jej debiut odbył się w kwietniu ubiegłego roku.