Istnieje wiele legend o długowiecznych mnichach żyjących w odległym i tajemniczym Tybecie. To, kim są i co robią, czego próbują zrozumieć, nie da się zrozumieć i wyjaśnić zwykłym śmiertelnikom.

Przynajmniej możemy wyciągnąć trochę z ich nieziemskiej energii, możemy, wykonując tybetańską hormonalną gimnastykę rekreacyjną.

Po wykonaniu tego skomplikowanego tybetańskiego poranka gimnastyka hormonalna Połóż się na płaskiej twardej powierzchni, zamknij oczy i zrelaksuj się. Zachowaj ten stan przez kilka minut, starając się poczuć zmiany, które zaszły w Tobie dzięki ćwiczeniom tybetańskiej gimnastyki.

Ćwicz

  1. Obrót wokół własnej osi w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Podnieście ręce do ramion, obróćcie się na nogach, pomagając waszym dłoniom zwiększyć amplitudę.
  2. Usiądź na piętach, wyciągnij ręce do przodu - leżeć twarzą w dół, klatka piersiowa na kolanach. Rozciągnij kręgosłup i zrelaksuj się. Wychodząc z postawy dziecka, połóż dłonie na wysokości piersi i unormuj się oddychanie .
  3. Połóż się na plecach, ręce za głową - podnieś proste nogi pionowo i przyłóż głowę i ramiona w kierunku nóg. Na wzrost ściągnij skarpetki do siebie.
  4. Usiądź na piętach, powtórz pozycję dziecka, aby się zrelaksować.
  5. Stań na kolanach, połóż dłonie na biodrach - zegnij łopatki, odrzuć głowę do tyłu, wróć do PI, przechylając głowę do przodu.
  6. Zrelaksuj się w pozie dziecka.
  7. Usiądź na podłodze, rozciągnij nogi przed sobą, skarpetki na sobie. Oprzyj ręce na podłodze za sobą, zegnij kolana i, podczas wydechu, oderwij miednicę od podłogi - z powrotem, pośladki, biodra w jednej linii, trzymaj stopy i dłonie. Opuść się w PI i kontynuuj wspinaczkę.
  8. Zrelaksuj się w pozie dziecka.
  9. Stań na prostych nogach, wdychaj - ręce do góry, wydech - pochylaj się do przodu, musisz sięgnąć podłogi rękami. Zrób kilka kroków z rękami do przodu, wejdź w pozycję psa - miednica - górny punkt ciała, wygięty w łuk, głowa spoglądająca w dół, nogi i ramiona wyprostowane. Podczas wydechu wydostań się z pozycji psa, przesuń miednicę w dół, rozciągnij ciało równolegle do podłogi, obciąż na palcach i dłoniach, wygnij w grzbiecie. Po wdechu powtórz pozę psa, a następnie naprzemiennie pierwszą i drugą część ćwiczenia.
  10. Zrelaksuj się w pozie dziecka.