Muse Pedro Almodovara, jedyna Hiszpanka, która zdobyła Oscara i miłość milionów fanów daleko poza jej rodzinnymi Alcobendas, powiedziała reporterom, jak odkryła świat wielkiego kina.

Penelope Cruz, spotykając się z reporterami w kawiarni, uprzejmie sugeruje ufanie jej smakowi, wybierając potrawy, które mimowolnie nadają ton przyszłej rozmowie. Sam Cruz nie pije, ale wie, jakie wino zamówić na rozmowę i może nauczyć prawidłowego gotowania mięsa i jak się nim cieszyć.

Zamieniając kolejny kawałek szynki w słomkę, Penelope od niechcenia przystępuje do rozmowy o zmianie stref czasowych:

"Wczoraj wróciłem z Los Angeles i nie miałem czasu, aby przełączyć się na czas lokalny. W Ameryce kręciliśmy nowy sezon "American History of Crimes". Strzelają bardzo szybko, ponieważ projekty telewizyjne mają swoje własne przyspieszone tempo. Czasami dostajesz nowy scenariusz zaledwie na kilka dni przed rozpoczęciem filmowania. Jest wiele scen z konwersacyjnym angielskim, ale bohaterka mówi z włoskim akcentem, to proste, ponieważ języki są dla mnie łatwe, ale te akcenty ... "

Podczas gdy większość czasu w Los Angeles i Nowym Jorku, aktorka nadal uważa, że ​​Hiszpania jest jej domem:

"Kocham mój kraj i moje miasto. Jestem prawdziwym Hiszpanem. Kultura jest dla mnie ważna, uwielbiam własną kuchnię. Kocham moją rodzinę, mamę i siostrę, żyję tutaj. Razem, zawsze mówimy w tym samym czasie, tak jest w języku hiszpańskim! Ale często moje bohaterki są zbyt porywcze, jakby natychmiast chwyciły pistolet, Hiszpanie nie są tacy. Tylko postacie są trochę szalone. "
Единственная испанка получившая Оскар Alcobendas dziewczyna

W okolicy, w której Penelope Cruz dorastała, wszystko jest nieruchome. Rodzina miała troje dzieci, Penelopa jest najstarsza. Mój ojciec pracował w sklepie ze sprzętem komputerowym, moja matka pracowała we własnym salonie kosmetycznym. Uważna córka przejęła od matki tajemnice piękna, a nawet powiedziała, jak Salme Hayek zrobiła makijaż.

Aktorka wyznaje, że w snach nie widziała siebie jako gwiazdy, jej pragnienia były raczej skromne:

"Jedyne, czego potrzebowałem, to czuć się trochę niezależnym, pracować i zarabiać tyle, by żyć. I, oczywiście, taniec. Kiedy miałem trzynaście lat, mój ojciec kupił odtwarzacz kasetowy, a potem nikt go nie miał. Oglądałem filmy i szybowałem w chmurach. Telewizja zastąpiła spacery, a moje myśli były zajęte tylko obrazami na ekranie. Codziennie odkrywałem coś nowego. Najbliższe kino było daleko i oglądałem filmy w domu. Potem dowiedziałem się o Pasolini i Sophii Loren. W wieku 14 lat obejrzałem film "Przywiąż mnie", a on odwrócił moje życie. Po obejrzeniu zdjęcia, właśnie wyszedłem i powiedziałem sobie, że muszę znaleźć agenta i zrobić wszystko, co możliwe, aby pracować z Almodovarem! A w wieku 15 lat znalazłem go, choć wtedy skłamałem, że mam siedemnaście lat. Gdy tylko dowiedziała się prawdy, natychmiast odesłała mnie do domu. Ale nadal mam bliskie relacje z Catherine i teraz pracujemy razem. "
Испанская актриса умеет быть чувственной Szynka i pierwsza rola

Dla Penelopy szynka to nie tylko ulubione danie:

"Bez względu na to, jak ironicznie może to brzmieć, mam coś więcej wspólnego z szynką niż po prostu miłość do jedzenia. Moją pierwszą poważną pracą w kinie była rola Sylwii w filmie Bigas Luna Ham, Ham.

Zgodnie ze scenariuszem klatka piersiowa bohaterki smakowała jak szynka, a za jej grę Cruz był nominowany do hiszpańskiej wersji Oscara - nagrody Goya. Na planie po raz pierwszy zobaczyła swojego przyszłego męża, aktora Javiera Bardema, z którym dziś wychowuje dwa urocze dzieci. To prawda, że ​​nie było myśli o małżeństwie, a przyszli małżonkowie poślubili szesnaście lat później:

"Od razu zrozumiałem, że ta rola byłaby fatalna, a obraz był wyjątkowy. Fabuła była prosta, ale na swój sposób świeża i pełna odważnych pomysłów. I, oczywiście, sceny łóżek, w których wcale się nie cieszyłem. Ale traktowano mnie z szacunkiem i nie zapomniałem, że mam osiemnaście lat. Javier był na szczycie, a nasza pasja została uchwycona w filmie, jak kronika dokumentalna. Czasami myślę, że pewnego dnia będę musiał pokazać to dzieciom, informując o chronologii wydarzeń, które doprowadziły do ​​ich narodzin. "
Maestro Almodóvar

Oto jak aktorka przypomina początek współpracy z Pedro Almodovarem:

"Kiedy zadzwonił Almodovar, moja kariera dopiero się rozpoczynała. Pamiętam, kiedy zadzwonił telefon, nie chciałem podnosić telefonu i nawet myślałem, że to czyjś żart, bo wszyscy wiedzieli, że szaleję na punkcie Almodovara. Ale nagle w słuchawce usłyszałem jego głos: "Gratuluję sukcesu!", Nie mogłem uwierzyć w moje szczęście. I tylko powiedział: "Marzenia się spełniają!" Ale kiedy przyszedłem do próbek filmu "Kika", okazało się, że jestem zbyt młody i obiecałem, że wymyśli dla mnie film. Potem były próbki "Żywego mięsa", gdzie potrzebna była starsza aktorka. Ale Almodovar zaproponował mi niewielką rolę w 18-minutowej scenie, będąc pewnym, że odmówię. Później przyznał, że "Penelopa w roli prostytutki z prowincji, urodziła w Madrycie autobus - to scena, jedna z najlepszych, jakie kiedykolwiek nakręciłem w moim życiu". I dużo później Stephen Freese powiedział, że zaproponował mi rolę w filmie "Kraj wzgórz i dolin" dokładnie po tym, co zobaczył w Living Flesh.
Пенеопа Крус позирует для откровенной фотосессии

Ale to był dopiero początek. Miłość Almodovara do zawodowego talentu Penelopy właśnie się zaczęła. Przed nami jeszcze pięć zdjęć. I co ... W filmie "Wszystko o mojej matce" aktorka gra zakonnicę z dzielnicy żebraków, w ciąży z transwestytą, który był zaangażowany w prostytucję i zarażony AIDS. I natychmiast następuje rola w "Powrocie", którą reżyser celowo dokładnie opisuje swojej ulubionej aktorce. Przesuwając kamerę po ciele bohaterki, nogach, ramionach, fascynujących przejściach, każdym szczególe, aż po dekolt sukni, który mistrz nazwał później "najbardziej spektakularnym dekorem w historii kina" - obraz, który wraz z "Wszystko o mojej matce" stanie się klasykiem współczesnego kina.

Ale o filmach, które nie są tak udane, według krytyków ujętych w zarania hollywoodzkiej kariery, takich jak "Vanilla Sky", "Kokaina" i "Sahara", aktorka przemawia również ciepłem i miłością, ponieważ dzięki tym pracom poznała wiele wspaniali ludzie:

"Nigdy nie odrzucę żadnej pracy. To niesamowite, że los daje nam szansę poznania ludzi. Ludzie mnie fascynują. Komunikują się ze sobą, rozwiązują swoje problemy i obserwujesz. A jeśli się zatrzymasz, aktor umrze na zawsze w tobie. Chwała nie ma znaczenia, tylko ludzie. "
Героиня Крус испанская миссионерка Uznanie w domu

W ich ojczyźnie Penelope Cruz jest czczona jako królowa. Do dziś pozostaje jedyną hiszpańską aktorką, która otrzymała Oscara, a także jej mężem, Javierem Bardem. Jest dumą narodu, wraz z Realem, Barceloną i Rafael Nadal. To w Ameryce paparazzi ścigają ją i nieustannie monitorują każde pojawienie się świata, a życie w ojczyźnie jest ciche. Aktorka powiedziała, że ​​będąc w Hiszpanii, nie ogranicza się do niczego:

"Idę na zakupy jako najczęstszy mieszkaniec Madrytu, kupuję jedzenie, robię to, co chcę. Lubię to życie. Na początku chciałem sławy, a potem wcale nie, a teraz po prostu zrezygnowałem. Nie mówię o moim życiu osobistym, nie reklamuję się w prasie, jak żyję. I ciągle powtarzam sobie, że musisz uważać. Jestem osobą publiczną, ale relacje z rodziną i bliskimi są zbyt drogie. "

Penelope Cruz jest ciągle poszukiwana. Teraz trwają prace nad nowym filmem "To Love Pablo", w którym aktorka gra rolę kolumbijskiego prezentera telewizyjnego, który rozpoczął romans z osławionym lordem narkotykowym Pablo Escobarem, którego rolę, jak zauważamy, udał się do Javiera Bardema.

Кадр из фильма по детективу Агаты Кристи

Senora Cruz przyznała, że ​​ten projekt nie był dla niej łatwy:

"Na początku trochę się martwiłem. W filmie są sceny, w których główna bohaterka wykorzystuje Virginię Vallejo. W ciągu dnia na planie nie zauważasz nawet, jak całkowicie zanurzasz się w życiu swojej postaci. Ale w rzeczywistości musisz wrócić do domu dla dzieci. Dlatego zawsze zostawiam moje postacie na planie. Myślę, że Javier robi to samo. W przeciwnym razie nie jest to możliwe. "
Czytaj także
  • Top 25 najdroższych marek
  • Mąż Penelope Cruz jest jej głównym fanem!
  • Javier Bardem zszedł na głębokość 300 metrów na Antarktydzie

Pod koniec 2017 roku ukazał się nowy film "Murder on the Orient Express". Tutaj Cruz dostał rolę hiszpańskiego misjonarza. Gra kolorowego Hiszpana w najnowszej filmowej adaptacji detektywa Agathy Kristy jest już obserwowana przez entuzjastycznych fanów całego świata, ale nikt nie wątpi, że czeka nas więcej niż jedna głośna rola i czekają na nowe premiery.