Prawdopodobnie każda osoba przynajmniej raz w życiu była zainteresowana tym, czy istnieje życie po śmierci po śmierci, czy też dusza umiera z ciałem. Wielu boi się śmierci, a w większej mierze wynika to z niepewności, która nas czeka. Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny reanimacja zmarłych nie jest rzadkością, tak więc stało się możliwe rozpoznanie uczuć ludzi powracających z martwych.

Czy jest życie po śmierci?

Według licznych zeznań osób, które przeżyły śmierć kliniczną, można było obliczyć pewien scenariusz. Po pierwsze, dusza opuszcza ciało iw tym momencie osoba widzi siebie z zewnątrz, co powoduje stan szoku. Wielu zauważyło, że odczuwali niesamowitą lekkość i spokój. Co do głośnego światła na końcu tunelu, niektórzy faktycznie to widzieli. Po jej przejściu dusza spotyka się z krewnymi lub niewytłumaczalną bystrą istotą, która rzuca uczucie ciepło i miłość. Warto zauważyć, że niewielu było w stanie zobaczyć tak piękne przyszłe życie po śmierci, ponieważ niektórzy ludzie wpadali w straszne miejsca, w których widzieli obrzydliwe i agresywne stworzenia.

Wielu zmarłych po śmierci klinicznej powiedziało, że byli w stanie zobaczyć całe swoje życie, jak gdyby film. I na każdym złym akcie kładziono nacisk. Jakiekolwiek osiągnięcia życiowe są nieważne i ocenia się tylko moralną stronę działań. Są też osoby, które opisują dziwne miejsca, które nie wyglądają jak niebo czy piekło. Jest oczywiste, że nie było jeszcze możliwe uzyskanie oficjalnych dowodów na wszystkie te słowa, ale naukowcy aktywnie pracują nad tym zagadnieniem.

W jaki sposób umarli żyją w zaświatach w reprezentacji różnych narodów i religii:

  1. W starożytnym Egipcie ludzie wierzyli, że po śmierci pójdą na dwór Ozyrysa, gdzie zostaną wzięte pod uwagę ich dobre i złe uczynki. Jeśli grzechy zostały przeważone, potwór pożarł duszę i zniknął na zawsze, a dobre dusze udały się na pola raju.
  2. W starożytnej Grecji wierzono, że dusza idzie do królestwa Hadesu, gdzie istnieje, jako cień bez uczuć i myśli. Ucieczka z takich osób mogła zostać wybrana tylko na specjalne zasługi.
  3. Słowian, którzy byli poganami, uwierzyli reinkarnacja . Po śmierci dusza reinkarnuje się i wraca na ziemię lub przechodzi do innego wymiaru.
  4. Wyznawcy hinduizmu są pewni, że dusza reinkarnuje się natychmiast po śmierci osoby, ale gdzie ona spada, zależy od sprawiedliwości życia.
  5. Życie pozagrobowe, zgodnie z prawosławiem, zależy od tego, jakiego rodzaju życie prowadzi człowiek, więc źli idą do piekła, a dobro idzie do nieba. Kościół zaprzecza możliwości reinkarnacji duszy.
  6. Buddyzm również wykorzystuje teorię istnienia nieba i piekła, ale dusza nie jest w nich stale i może przenosić się do innych światów.

Wielu jest zainteresowanych opinią naukowców na temat tego, czy istnieje życie pozagrobowe, a więc nauka również nie odstąpiła na bok, a obecnie badania są aktywnie prowadzone w tej dziedzinie. Na przykład angielscy lekarze zaczęli monitorować pacjentów, którzy przeżyli śmierć kliniczną, rejestrując wszystkie zmiany, które nastąpiły przed śmiercią, podczas zatrzymania akcji serca i po przywróceniu rytmu. Kiedy ludzie, którzy przeżyli śmierć kliniczną, opamiętali się, naukowcy pytali o swoje odczucia i wizje, co pozwoliło wyciągnąć kilka ważnych wniosków. Ludzie, którzy umarli, odczuwali lekkość, komfort i przyjemność, bez bólu i udręki. Widzą bliskich, którzy odeszli. Ludzie twierdzili, że są otoczeni delikatnym i ciepłym światłem. Co więcej, w przyszłości zmieniali swoje postrzeganie życia i nie doświadczali już lęku przed śmiercią.