Panteon bogów starożytnej Grecji imponuje historykom niezwykłą strukturą. Tutaj niebiańscy mieszkańcy Olimpu znajdują się na najniższym poziomie boskiej hierarchii. Zgodnie z legendami są one gorsze od mocy Tytanów. Tytani są także bogami, ale są na drugim etapie po początkowych bogach. Wśród wszystkich Półbogów szczególną uwagę zwraca Kratos.

Kim jest Kratos?

Wiele źródeł błędnie wskazuje, że Kratos jest bogiem Górnego Panteonu, ale jest potomkiem greckich Najwyższych Bogów, synem samego Zeusa, a to nie jest nawet pierwsze pokolenie, ale trzecie. Ma szczególną moc, ale nie wykorzystuje jej dla dobra Bogów. Historia sugeruje, że Kratos stał się pierwszym sprzymierzeńcem Zeusa w wojnie ze Starszymi Tytanami. Wraz z nim jego siostra Nick i Bia również byli w stanie wojny. On, zgodnie z legendą, walczył ze Zeusem i Bogowie Olimpu mając nadzieję zniszczyć Płomień Olimpu, który karmi życie wszystkich bogów.

Jak wygląda Kratos?

Różne źródła podają sprzeczne informacje o tym, jak Kratos wyglądał jak Bóg Wojny, ale ogólny opis sprowadza się do faktu, że to stworzenie jest w ludzkiej postaci, ale obdarzone nieludzką siłą i mocą:

 • piękny sam;
 • silna nieludzka moc;
 • niezwykle sprytny;
 • obdarzona inteligencją i wglądem.

Ciało Kratosa pokryte jest straszliwymi znakami bitwy, ale to nie czyni go obrzydliwym. Uczestniczył w wojnie przeciwko Starszym Tytanom (niższy poziom w hierarchii Boskiego Panteonu), Kratos otrzymał straszliwy cios kawałkiem skały i pęknięcie pojawiło się w jego czaszce, ale to nie zabiło Kratosa, Hefajstosa - boga rzemiosła, złóż złote nity na pęknięcie i kontynuuj walkę z Kratosem. Później ta blizna stanie się ważną cechą w opisie półboga. Na wszystkich obrazach twarz Beauty jest zaznaczona złotymi łatami.

jak wygląda kratos

Kratos w mitologii

Jeśli zapytasz o mitologię, Kratos - kim jest i do czego jest znana - historia opowiada o starożytnej epoce greckiej, gdzie ten Tytan otrzymał kontrowersyjną chwałę. Działał w wojnie przeciwko Bogom po stronie Wielkiego Zeusa, a także stał się wykonawcą woli tego samego Zeusa, wprowadzając w życie karę Prometeusza. Pod jego przywództwem dobry Hefajstos przykuł swojego przyjaciela Prometeusza do skały.

Kratos to:

 • półbóg;
 • tytan;
 • wielki wojownik;
 • gigant urodzony na Olympusie.

Kratos, jako bóg, znalazł chwałę twardego i bezlitosnego stworzenia obdarzonego niezwykłą mocą, ale problem polega na tym, że nie faworyzował Najwyższych Bogów Olimpu. Historia opisuje go jako kobietę zdobywcę. Mitologia niewiele mówi o tym, ile Kratos ma dzieci. Dokładnie wskazano tylko romans z Afrodytą.

Kratos i Afrodyta

Wiele z mitologii starożytnej Grecji jest wspomnianych o związku miłości Afrodyty i Kratosa. Tak więc Kratos, syn Zeusa, marzący o zemście bogów Górnego Panteonu, rozpoczął jego wspinaczkę na Olimp. Jego pierwsza próba zakończyła się niepowodzeniem i wrzucono go do Hadesu. W drugiej próbie spotyka Afrodytę. Ta bogini w Panteonie zajmuje niższe stopnie hierarchii, ale kocha pokój i nie stara się zdobyć jej miejsca w Górnym Olimpu. Afrodyta jest kochająca, a bohater wpada w sieć swoich pokus.

Po nocy spędzonej z Kratosem, bogini oferuje mu groźby, by zmusić Hefajstosa, by pomógł mu w walce. Afrodyta stał się jedynym bóstwem, które nie wpadło w ręce tego półboga. W historii wielu różnych opcji rozwoju tego spotkania. Niektóre źródła twierdzą, że związek między Kratosem a Afrodytą trwał długo, a inni półbogowie stali się owocami ich miłości. Afrodyta bała się o swoje dzieci i ukrywała je przed Kratosem pośród ludzi.

Kratos i Zeus

Historycy, studiujący starożytną historię, wciąż nie potrafią dokładnie określić, kto Kratos jest w mitologii greckiej. On:

 • drobny tytan;
 • półbóg;
 • syn Zeusa;
 • wróg Olimpu i Bogów;
 • wielki wojownik;
 • jeden z miłośników Afrodyty.

Ogólne informacje mówią, że ten półbóg odegrał znaczącą rolę w życiu każdej niebiańskiej istoty. Wszyscy bogowie Olimpu cierpieli z jego rąk. Powodowany podziwem dla jego siły i determinacji, zrodził lęk w sercach ludzi i bogów - Kratos, mitologia również wspomina o swoich cechach. Wiedział, jak kochać i być kochanym, ale nie umiał żyć wśród Bogów ani wśród Tytanów, a nie wśród zwykłych ludzi. Kratos i mitologia mówiąca o nim są częścią historii Olimpu i całej Grecji.