Główna ludzka działalność ma miejsce na Ziemi, więc świat wodny nie jest w pełni zbadany. W czasach starożytnych ludzie byli przekonani, że wiele potworów zamieszkuje morza i oceany, a istnieje wiele dowodów opisujących spotkania z takimi stworzeniami.

Potwory morskie i potwory z głębin oceanów

Nadal trwają badania głębokości wody, na przykład zbadano Róg Mariana (najgłębsze miejsce na planecie), ale najstraszniejsze morskie potwory opisane w starożytnych pismach nie zostały znalezione. Niemal wszystkie narody mają pomysły na temat potworów, którzy zaatakowali marynarzy. Do tej pory od czasu do czasu pojawiają się doniesienia, że ​​ludzie widzieli ogromne węże, pręty i inne stworzenia nieznane nauce.

Włochaty wąż

Według historycznych kronik, te potwory odkryto w głębi morza około XIII wieku. Do tej pory naukowcy nie byli w stanie potwierdzić, że olbrzymie węże morskie są prawdziwe.

 1. Opis wyglądu tych potworów można znaleźć w pracy O. Wielka "Historia Narodów Północnych". Wąż osiąga długość około 200, a szerokość 20 stóp. Żyje w jaskiniach w pobliżu Bergen. Ciało pokryte jest czarnymi łuskami, wokół jego szyi dyndają włosy, a oczy są czerwone. Atakuje bydło i statki.
 2. Najnowsze dowody na spotkanie z morskim potworem miały miejsce około 150 lat temu. Załoga brytyjskiego statku, który płynął do St. Helena, ujrzała olbrzymiego gada z grzywą.
 3. Jedynym znanym zwierzęciem, które pasuje do opisu, jest pas ryba, która żyje w tropikalnych morzach. Długość złowionego osobnika wynosi około 11 m. Promienie jego płetwy grzbietowej są długie i tworzą "sułtan" nad głową, który można z oddali usunąć za włosy.
włochaty wąż

Włochaty wąż

Kraken Sea Monster

Mityczne stworzenie morskie, które wygląda jak głowonóg, nazywane jest krakenem. Po raz pierwszy opisali ją islandzcy żeglarze, którzy twierdzili, że wygląda jak zwyczajna pływająca wyspa. Opisy tego potwora z głębin morskich są powszechne i potwierdzone.

 1. Norweski statek w 1810 r. Zauważył ogromne stworzenie w wodzie przypominające meduzę o średnicy około 70 m. Zapis tego spotkania znajduje się w dzienniku pokładowym.
 2. Fakt, że gigantyczne morskie potwory Krakens istnieją, nauka oficjalnie potwierdziła w XIX wieku, ponieważ na wybrzeżu znaleziono gigantyczne mięczaki (coś między ośmiornicą a kałamarnicą) podobne do opisu krakena.
 3. Żeglarze ogłosili polowanie na te stworzenia, a okazy o długości 8 i 20 m. Niektóre spotkania z krakenami zakończyły się wraz z wrakiem statku i śmiercią załogi.
 4. Istnieje kilka rodzajów krakenu, więc uważa się, że potwory na długości osiągają 30-40 m, a na mackach mają duże przyssawki. Nie mają szpiegów, ale mają mózg, rozwinięte narządy zmysłów i układ krwionośny. Aby się chronić, są w stanie uwolnić truciznę.
potwór morski kraken

Kraken

Grendel

W angielskim eposie demon Mroku nazywa się Grendel, a on jest gigantycznym trollem, który mieszkał w Danii. Opisując największe morskie potwory, jest często wpisany na listę i żyje w podwodnych jaskiniach.

 1. Nienawidził ludzi i siał panikę wśród ludzi. Na jego obrazie połączone są różne inkarnacje zła.
 2. W mitologii niemieckiej potwora morskiego z ogromnymi ustami uznano za stworzenie, które zostało odrzucone przez ludzi. Grendel nazwał osobę, która popełniła zbrodnię i została wydalona ze społeczeństwa.
 3. Filmy o filmach i kreskówkach zostały wykonane na temat tego potwora.
grendel

Grendel

Potwór morski Lewiatan

Jeden z najbardziej znanych potworów, opisany w Starym Testamencie i innych chrześcijańskich źródłach. Pan stworzył każde stworzenie w parach, ale były zwierzęta w jeden sposób i są to różne morskie potwory, do których należą Lewiatan .

 1. Stworzenie jest ogromne i ma dwie szczęki. Jego ciało pokryte jest łuskami. Ma zdolność do oddychania ogniem i tym samym odparowania morza.
 2. W późniejszych źródłach niektóre z mitycznych potworów morskich były usprawiedliwione, więc Lewiatan zaczął symbolizować nieskończoną moc Pana.
 3. Wspomina się o tym w historiach różnych narodów. Naukowcy są pewni, że Lewiatan był po prostu mylony z różnymi zwierzętami morskimi.
morski potwór lewiatan

Lewiatan

Monster scilla

W mitologii greckiej, Scylla jest uważana za wyjątkowe stworzenie, które mieszkało w pobliżu innego potwora z Charybdis. Uważano je za bardzo niebezpieczne i żarłoczne. Według istniejących wersji Scylla była obiektem miłości wielu bogów.

 1. Morski potwór to sześciogłowy wąż, który zachował górną część kobiecego ciała. Pod wodą macki kończyły się w głowach psów.
 2. Przyciągnęła żeglarzy swoim pięknem i mogła mieć głowę w pół galery.
 3. Według mitów mieszkała w Cieśninie Messyńskiej. Odyseusz przeżył spotkanie.
potwór scilla

Scilla

Wąż morski

Najbardziej znanym potworem, który miał wężowate ciało, jest Yermungand - mityczne skandynawskie stworzenie. Uważa się go za środkowego syna Lokiego i Angrbodę. Wąż był ogromny, a on był w stanie przepaść Ziemię i przylgnąć do własnego ogona, dla którego został nazwany "Światowym wężem". Istnieją trzy mity na temat potworów morskich, które opisują spotkanie Thora i Ermunganda.

 1. Thor po raz pierwszy spotkał się z wężem w postaci wielkiego kota i został poinstruowany, aby go podnieść. Udało mu się tylko zmusić zwierzę do uniesienia jednej łapy.
 2. Kolejny mit opisuje, jak Thor łowił ryby z gigantem Gimirem i złapał byka Ermunganda na głowie. Uważa się, że udało mu się rozbić mu głowę młotkiem, ale nie zabić go.
 3. Uważa się, że ich ostatnie spotkanie nastąpi w dniu, w którym skończy się świat i wszystkie morskie potwory wypłyną na powierzchnię. Yermungand zatruwa niebo, dla którego Thor zdmuchnie mu głowę, ale strumień trucizny go zabije.
wąż morski

Wąż morski

Mnich morski

Zgodnie z istniejącymi informacjami morski mnich to wielka, humanoidalna istota, której ramiona są jak płetwy, a jej nogi są jak fishtail. Jego ciało pokryte jest łuskami i nie ma włosów na czubku głowy, ale coś podobnego do tonsury jest obecne, stąd nazwa tego stworzenia.

 1. Wiele strasznych potworów morskich żyje w wodach północnej Europy, a morski mnich nie jest wyjątkiem. Informacja o tym pojawiła się w czasach średniowiecza.
 2. Stworzenia te frolicked na banki, przeciągając marynarzy, a kiedy udało im się zbliżyć do nich tak blisko, jak to możliwe, wciągnęli ofiary na dno morza.
 3. Pierwsze wzmianki pochodzą z XIV wieku. Niezwykłe stworzenie z tonzurą na głowie zostało wyrzucone na brzeg w Danii w 1546 roku.
 4. Naukowcy uważają, że mnich morski to legenda, która powstała z powodu błędu percepcji.
morski mnich

Mnich morski

Sea Monster Fish

Do chwili obecnej zbadano nieco ponad 5% oceanów na świecie, ale to wystarczyło, by wykryć przerażające wodne stworzenia.

 1. Zwolnienie Niewolnik ma długość 2 metrów i żyje na głębokości 2-5 km. Ma ogromne elastyczne usta z zębami wygiętymi do wewnątrz. Biorąc pod uwagę brak niektórych kości w czaszce, saccort może otworzyć usta o 180 stopni.
 2. Stenografia

  Mechkoroth

 3. Giant makrarus . Waga dorosłych wynosi 20-30 kg, a maksymalny wiek złowionego okazu wynosi 56 lat.
 4. Giant MacRurus

  Giant MacRurus

 5. Zręczny wędkarz . Ta morska ryba ma swój pseudonim, ponieważ ma coś w rodzaju wędki na nosie, z której poluje. Żyją na głębokości około 4 km.
 6. Umiejętny wędkarz

  Umiejętny wędkarz

 7. Sabretooth Osobniki są małe i dorastają do 15 cm, żyją w strefach tropikalnych i umiarkowanych. Szabla gładka ma dwie długie kły na dolnej szczęce.
 8. Ząb szablasty

  Ząb szablasty

 9. Topory rybne . Nazwa jest związana z pojawieniem się ryby, ponieważ ciało jest wąskie, a ciało ostrzem topora. Najczęściej znajdują się na głębokości 200-600 m.
 10. Topory rybne

  Siekierka ryb