Jeśli przeprowadzasz ankietę na temat tego, jak często ludzie widzą marzenia , odpowiedzi będą zupełnie inne. Ktoś twierdzi, że codziennie widzi kolorowe sny, inni narzekają na koszmary, a niektórzy nie widzą niczego. Warto dowiedzieć się, dlaczego marzenia są każdej nocy i dlaczego inni nie widzą ich w ogóle? Naukowcy od dawna szukają odpowiedzi na to pytanie, dzięki czemu znaleźli jasne wyjaśnienie tego zjawiska.

Co to znaczy, jeśli marzysz każdej nocy?

Naukowcom udało się odkryć, że każdy człowiek widzi codziennie marzenia, ale wielu z nich po prostu nie pamięta. Ogólnie udało nam się dowiedzieć, że sen trwa około 8 godzin, ale osoba nie widzi go w całości. W rzeczywistości ludzki mózg jest tak skonstruowany, że widzi wszystko w pewnych błyskach, to jest impulsie - pojawia się obraz, kolejnym impulsem jest inny obraz. W rezultacie obrazy powstają w pewnym wątku, który nazywa się snem. Najczęściej nocne wizje pojawiają się w wyniku aktywności mózgu, przetwarzanie informacji otrzymanych w ciągu dnia i emocje .

Warto również zrozumieć, dlaczego koszmary nocne są koszmarem i czy istnieje w tym jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Naukowcy ponownie zapewniają, że taki stan nie jest konieczny, aby kojarzyć się z jakimś mistycyzmem. Koszmary mogą być spowodowane głównie urazami emocjonalnymi, nawet doświadczanymi w dzieciństwie. Przyczyną może być przemęczenie, stres lub depresja. Złe sny mogą być sygnałem, że choroba rozwija się w ciele. Naukowcy są przekonani, że jeśli każda noc marzy o złych snach, ciało próbuje pozbyć się nagromadzonego negatywu i powrócić do normy. W takim przypadku zaleca się codzienne wstawanie do łóżka i budzenie w tym samym czasie. Nie powinieneś jeść w nocy i oglądać przerażających filmów lub czytać podobne książki.