Mądrość jest cechą, która nie jest dziedziczona, można ją zdobyć tylko poprzez różne testy życiowe. Prawie wszystkie starożytne cywilizacje miały swój własny symbol mądrość który pomógł osobie w uzyskaniu tej jakości i używaniu jej właściwie w życiu.

Najbardziej znane symbole umysłu i mądrości

  1. Liście laurowe . Ten symbol odnosi się do starożytnej Grecji. Zgodnie z istniejącymi mitami, nimfa Daphne zamieniła się w liście laurowe, a także żuł i wąchał wyrocznie. Talisman odpowiedni dla osób aktywnych.
  2. Kaduceusz . Ten symbol jest prętem, który skręca węże z dwóch stron. W religii chrześcijańskiej jest uważany za znak mądrości, ponieważ jest atrybutem Sofii, czyli Mądrości Boga. To symbol Ma starożytne korzenie, ponieważ był używany przez starożytnych Greków i Egipcjan. Talizman jest zalecany dla osób, które nie są pewne siebie.
  3. Ankh . Ten symbol to krzyż z pierścieniem na górze. Wykorzystywały go różne starożytne kultury. Wiele współczesnych subkultur nosi amulet Ankh, aby zdobyć mądrość i nieśmiertelność.
  4. Runa Ansuz . Ta czwarta runa oznacza Boga i pomaga nie tylko zdobyć mądrość, ale także znaleźć twórczą inspirację.

Dlaczego sowa jest symbolem mądrości?

Nie ma jednoznacznej opinii, dlaczego ten konkretny ptak jest powiązany z mądrością, dlatego można używać tylko spekulacji. Zgodnie z istniejącymi informacjami, Hindusi z Ameryki Północnej wierzyli, że to sowa przybyła by pomóc w trudnych sytuacjach. Pióra tego ptaka uznano za silny talizman. Mieszkańcy starożytnej Grecji i Rzymu nazywali sowę symbolem mądrości i wiedzy, ponieważ była ona towarzyszem najmądrzejszej bogini Ateny.

Jako dowód na to, dlaczego ten konkretny ptak został wybrany jako najbardziej inteligentny, można powiedzieć o jego przyzwyczajeniach i umiejętnościach. Widzi i słyszy dobrze w ciemności, więc uważa się, że sowy mogą dowiedzieć się, co jest ukryte przed ludźmi.