Kolovrat jest głównym symbolem słowiańskiego Rodnoverie. To oznacza słońce i cykl naturalny. Wygląda jak krąg z wygiętymi promieniami w jednym kierunku. Można użyć różnych kolorów obrazu, ale najczęściej znak jest pomalowany na jasnożółty, a tło jest czerwone. Ogólnie symbol ten występuje w wielu religiach, ale przede wszystkim był używany przez starożytnych Słowian. Obraz słońca można zobaczyć na ubraniach, banerach, broniach, naczyniach itp. Warto również wspomnieć o znaczącym wydarzeniu związanym z wrotkami - kampanii księcia Światosław do Konstantynopola. Wojska maszerowały pod flagami z wizerunkiem tego konkretnego symbolu. Magi używali go do prowadzenia swoich magicznych rytuałów.

Wartość symbolu "Kolovrat"

Szczególnie ważne było słońce starożytnych cywilizacji, z którym wiąże się wiele świąt. tradycje . Ciało niebieskie było źródłem energii, siły i życia. Dlatego nie dziwi fakt, że słońce zostało użyte do robienia różnych dekoracji, amuletów itp. Ogólnie rzecz biorąc, symbol może być wykonany w takich wariantach:

  • ośmioburtowa - oznacza moc ogniw słonecznych;
  • sześć-beam - koło Perunovo;
  • czterolatka - ogień płonący na ziemi.

Kolovrat łączy cztery pory roku i cztery żywioły. Dlatego jego moc jest tak potężna i aktywna przez cały rok.

Wartość słowiańskiego symbolu Kolovrat stał się podstawą wielu badań. Na przykład ostatnio astrologowie stwierdzili, że przy pewnym uwzględnieniu gwiazd Wielkiego i Małego Niedźwiedzia uzyskuje się elementy kolovratu. Sugeruje to, że początkowo ten znak został użyty do określenia własnej lokalizacji przez gwiazdy.

Przy okazji, wielu ludzi zna Kolovrat tylko dlatego, że jest faszystowską swastyką. Fakt, że Niemcy wybierali ten konkretny symbol, nie jest dziwny, ponieważ plemiona germańskie i słowiańskie mają te same korzenie. Istnieje również założenie, że symbol "Kolovrat" umieszczony w innym kierunku oznacza dokładnie wojnę przeciwko narodom słowiańskim.

Energia i wpływ znaku "Kolovrat"

Talizmany z tym obrazem były głównie wykonane ze złota lub innego żółtego metalu. Uważa się, że chroni człowieka przed różnymi problemami i problemami. Kolovrat przestrasza mroczne siły, co pozwala w prawdziwym życiu zidentyfikować wyznawców Szatana i gniewnych ludzi. Aby to zrobić, po prostu pokaż obraz osoby i zobacz jego reakcję. Zachowany "Kolovrat" polecany do noszenia osobom, które nie mają zaufania do siebie. Ten symbol pomaga poczuć moc i zdobyć poparcie powodzenia. Wielu wierzy, że taki talizman pomoże zmienić życie na lepsze. Nasi przodkowie przedstawiali colovir w ich domu, aby chronić się przed zewnętrzną negatywnością i zachować szczęście i miłość w rodzinie. Symbol na tarczach i innych wojskowych Koloverat Atrybuty dały siłę i wiarę w zwycięstwo. Aby uzyskać wzrost energii, wielu przedstawiło go w dłoni.

Znak przeznaczenia "Kolovrat", którego promienie są skierowane zgodnie z ruchem wskazówek zegara, jest związany ze światem Yavi. Mając taki talizman, dana osoba otrzymuje pewną ochronę od Wyższych mocy. Ale ludzie o dobrym sercu mogą na to liczyć, jak już wspomniano, negatywny symbol odrzuca. Ta wersja kołnierza jest uważana za symbol męski. Znak, którego promienie skierowane są przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, ma połączenie ze światem Navi. Właściciele takiego talizmanu mogą odkryć w sobie naturalne skłonności do jasnowidzenia i innych zdolności magicznych. Pomaga w rozwoju intuicji. Kolovrat w tym kierunku promieni jest odpowiedni dla żeńskiej połowy ludzkości.