Ostatnio bardzo popularne są autohipnozy do utraty wagi. Najlepiej używać go jako dodatkowego środka do prawidłowego odżywiania i regularnego wysiłku fizycznego. Istnieje kilka technik, więc jeśli chcesz, każdy może znaleźć bardziej odpowiednią opcję dla siebie.

Opanowanie techniki hipnozy i autohipnozy

Dzięki regularnej praktyce możesz pozbyć się chęci jedzenia szkodliwych i wysokokalorycznych pokarmów. Hipnoza pomaga odciągnąć myśli od jedzenia. Jeśli chcesz, możesz "zaprogramować" się do wymaganej ilości zjedzonych pokarmów.

Jak opanować technikę zanurzenia w autohipnozie:

  1. Znajdź najbardziej dogodne miejsce dla siebie. Na przykład ktoś czuje się swobodnie leżąc na kanapie, podczas gdy inni lubią siedzieć na balkonie. Ważne jest, aby nic nie rozpraszało, dlatego wyłącz telefon, telewizor itd.
  2. Normalizuj swój oddech, ważne jest kontrolowanie każdego oddechu i wydechu. Musimy starać się skoncentrować na oddychaniu tak bardzo, jak to możliwe. Wdychaj przez 5 zliczeń, wydychaj przez 7, a przerwa między nimi powinna trwać 1-2-3. Jeśli takie oddychanie przynosi dyskomfort, dostosuj go dla siebie.
  3. Następnie zacznij mówić zwroty autohipnozy, które powinny zaczynać się od: "Chcę" lub "Mogę". Powtórz te słowa kilka razy. Wielkie znaczenie wizualizacja powiedział. Ważne jest, aby sformułowanie nie zawierało cząstki "nie". Zaleca się wyznaczanie najbardziej precyzyjnych celów, na przykład: "chcę schudnąć o 20 kg" lub "chcę wyglądać tak, aby wszyscy mężczyźni mnie podziwiali".

Ważne jest, aby zrozumieć, że utrata wagi za pomocą autohipnozy nie jest tak łatwa i trzeba będzie powtórzyć kilkadziesiąt sesji. Najważniejsze to nie zatrzymywać się i wierzyć w pozytywny wynik. Jeśli wszystko zostanie zrobione poprawnie, za kilka dni będzie można zauważyć zmiany w nawykach żywieniowych.