Wizualizacja to technika znana w psychologii, która umożliwia przyciągnięcie pożądanego do twojego życia. Wyobraź sobie, jak cudowne byłoby życie, gdyby wszystkie nasze pragnienia i aspiracje zostały zrealizowane, jak gdyby za pomocą fali magicznej różdżki. Innymi słowy, technika wizualizacji może być nazwana materializacją myśli. Liczba osób uczących tego i tych, którzy wielokrotnie stosowali metodę wizualizacji w swoim życiu, jest po prostu niesamowita. Tysiące ludzi codziennie czyta, aplikuje, pisze recenzje na temat tej metody i spełnia ich pragnienia.

Możesz sam sprawdzić, jak ważna jest wizualizacja.

Czytając ten artykuł, nie krytykuj sposobów robienia tego, co chcesz, po prostu dlatego, że masz typową sowiecką edukację. W każdym razie nie ma w tym absolutnie nic szkodliwego, jest to normalne ćwiczenie dla twojego umysłu.

Jeśli używasz metody wizualizacji po raz pierwszy, musisz wybrać takie pragnienie, które nie wydaje ci się całkowicie nierealne i które będzie wymagało nie bardzo długiego okresu. Na przykład może to być długo oczekiwany zakup urządzeń gospodarstwa domowego, o którym zawsze marzyłeś, ale z jakiegoś powodu to się nie udało.

Jak zrobić wizualizację?

Jeśli już wybrałeś jakieś cenne życzenie, to dla udanego wykonania konieczne jest również sformułowanie go poprawnie. Na przykład, jeśli chcesz, aby Dima powrócił do ciebie, to pragnienie powinno brzmieć mniej więcej tak: "Jestem szczęśliwy, ponieważ moja rodzina jest znowu pełna miłości i jestem za to wdzięczny".

Ćwicz wizualizację

Od teorii do praktycznej porady, która pomoże ci zbliżyć się do snu.

  1. Znajdź darmowe 10-15 minut, zrelaksuj się i wyobraź sobie ze wszystkimi szczegółami wydarzenia, które wystąpią po osiągnięciu pożądanego. Wystarczy przejść przez fikcyjną sytuację z przyszłości i cieszyć się swoim marzeniem. Wyimaginowany nie może być tylko ruchomym obrazem, musi wyglądać jak film pełen iluzji.
  2. Twój film musi pochodzić od pierwszej osoby. Nie wyobrażaj sobie siebie z zewnątrz, nie jesteś aktorem. Spójrz na wyobrażony świat wokół ciebie, tak jak robisz to w prawdziwym życiu. Będąc w swoich fantazjach, nie zapominaj, że jesteś sobą, a nie kimś, kogo podziwiasz z zewnątrz.
  3. Połącz wszystkie zmysły. Jak wspomniano wcześniej, prezentacja powinna być jasna i nasycona. Spróbuj poczuć aromaty, dotknięcia i jasność promieni słonecznych w swojej iluzji.
  4. Mocowanie ramek. Użyj obrazu, który najbardziej lubisz jako kotwicę. Pomoże ci odzyskać pozytywne nastawienie i pozbyć się negatywnych emocji lub smutku, kiedy tego potrzebujesz. W chwilach frustracji użyj "kotwicy", aby zmienić bieg swojego myślenia z negatywnego na pozytywny, ponownie przewijając film o swoim śnie.
  5. Wiele źródeł literackich mówi, że konieczne jest odejście od pragnienia lub po prostu o nim zapomnieć, a następnie ono powróci do ciebie. Jest to metoda dla leniwych ludzi, którzy niczego nie chcą. metoda wizualizacji zrobić, aby osiągnąć cel. Sam w sobie nic się nie dzieje, ponieważ potrzebny jest wysiłek wynikowy, więc często konieczne jest wizualizowanie, to w rzeczywistości powinno stać się nawykiem. Ale nie zapominajcie, że przed lekcjami trzeba czuć świeżość przewidywania, dlatego najlepiej jest skorzystać z metody wizualizacji rano.

Pamiętaj, że sama metoda wizualizacji nie gwarantuje spełnienia twoich pragnień, jeśli jednocześnie leżysz na kanapie i nic nie robisz. Działaj, poznaj sposoby realizacji swoich planów, a wtedy będziesz miał szansę spełnić wszystkie swoje pragnienia.