Są szczęśliwi i nieszczęśliwi ludzie. Są tacy, którzy są zazdrośni i ci, którzy wiedzą, jak żyć bez tego "czarnego" uczucia. Dlaczego ludzie są zazdrośni, może dlatego, że żyją w niewiedzy i nie wiedzą, że mogą tylko wyrządzić krzywdę, a kiedy wszystko się wydarzy, ugryzą się w łokcie i zadają sobie pytanie: "Dlaczego? Dlaczego znowu kłopoty w moim życiu? " Każda osoba jest głównym artystą swojego życia, a zazdrość czerpie z jej jedynych przygnębiających obrazów.

Dlaczego ludzie sobie zazdroszczą: widok psychologów

Po pierwsze, osoby, które mają pewne problemy z poczuciem własnej wartości, podlegają zazdrości. Trudno im obiektywnie ocenić, co mają w życiu. Jeśli spojrzysz na codzienne myśli takiej osoby, otrzymujemy ciągły strumień negatywnych myśli. Jest możliwe, że takiej osobie trudno jest znaleźć coś pozytywnego, zazdrość , krytyka, potępienie - wszystko to stało się jego codzienną rutyną.

Nawet jeśli osiągnie pożądany, jakiś czas później, zazdrość znowu zapuka w jego życie. Sugeruje to, że osoba nie może skupić się na swoich własnych osiągnięciach, nawet jeśli mają one niewielki charakter. Nie skupia się na dalszym osiągnięciu pożądanego.

Ponadto, rozważając pytanie, dlaczego przyjaciele, a nawet najbliżsi ludzie są zazdrośni, powinniśmy również wspomnieć wychować tacy ludzie. Nie jest wykluczone, że w dzieciństwie były porównywane do innych dzieci: "Dzisiaj znowu przynosiliście złe oceny ze szkoły, ale Iwanow jest lepszy od was." To jest błąd ich rodziców. Zamiast pomóc swojemu dziecku odkryć jego potencjał życiowy, skrytykowali, postawili niższe niż inne, ostatecznie zasiewając ziarna zazdrości.

Dlaczego zazdrośni przyjaciele?

dlaczego ludzie sobie zazdroszczą

Jak wiecie, przyjaźń kobiet jest luźną koncepcją i nie zawsze istnieje. Każda kobieta na poziomie podświadomym postrzega nawet swoich bliskich przyjaciół jako rywali. To stwarza sytuacje konfliktowe w zespole kobiecym. W przeciwieństwie do przedstawicieli silnej połowy ludzkości, panie zazdroszczą sobie nawzajem dwa razy częściej.

Dlaczego nie być zazdrosnym?

Zazdrość rodzi uczucie depresji. To z kolei powoduje cały łańcuch negatywnych konsekwencji, w tym bezsenności i problemów z układem sercowo-naczyniowym. W rezultacie osoba zazdrosna szkodzi sobie bardziej niż innym, "jedząc" siebie od środka.