Każda osoba kiedykolwiek doświadczyła głupiego stanu związanego z zapomnieniem, który pojawił się nie na niebiesko. Zdarzyło się, że kiedy idziesz kilka metrów w kierunku pożądanego obiektu, zapominasz, że to ty musisz go wziąć, lub spotkawszy znajomego z ulicą, zdajesz sobie sprawę, że zapomniałeś jego imienia.

Spróbujmy zrozumieć, czym jest zła pamięć i co robić, gdy zaczynasz cierpieć z powodu niezrozumiałego zapomnienia, roztargnienia. W końcu, po zrozumieniu przyczyn pojawienia się, możesz ponownie nauczyć się oszczędzać swój czas, nie wydając go na próbę zapamiętania, co trzeba zrobić, wziąć itd.

Zła pamięć - przyczyny

 1. Jeśli jesteś zapalonym palaczem itp., Powinieneś rozważyć swoje złe nawyki. W końcu może to być najważniejsze, co jest złe w twojej pamięci. Odmawiając palenia, poprawiasz nie tylko stan swojej pamięci, ale także obserwację, koncentrację. Rozpoznajcie, że zła pamięć nigdy nie będzie źródłem doskonałego zdrowia.
 2. Innym ważnym powodem pogorszenia pamięci może być przeciążenie informacji. Z tego powodu mózg zaczyna postrzegać każdą informację powierzchownie. Duży przepływ informacji do mózgu generuje niechęć, a następnie - niezdolność koncentracji na jednej rzeczy. W przypadku, gdy trudno jest skoncentrować się na jednej rzeczy, nie będziesz mieć nic do zapamiętania. W rezultacie istnieje zła pamięć, dezorientacja.
 3. Przeanalizuj swoje odżywianie. Czy zużywasz wystarczająco dużo mikro i makroelementów, witamin, które składają się na stawkę dzienną dla osoby dorosłej? Wszystko to może przyspieszyć procesy biochemiczne w mózgu, stymulując komórki mózgowe. Nauka od dawna dowiodła, że ​​słaba pamięć krótko- i długoterminowa pojawia się w wyniku głodu mózgu, niedożywienia.
 4. Jeśli twoja krew jest słabo nasycona tlenem, może to spowodować problemy z pamięcią, koncentracją. W końcu organizm, który jest wystarczająco nasycony tlenem, zapewnia wysoką wydajność mózgu. Nie zapomnij odpocząć od stałej pracy, iść do natury, lub przewietrzyć pomieszczenie przez co najmniej 10 minut, oddychać świeżym powietrzem, nie leniwy wykonywać ćwiczenia fizyczne.
 5. Bardzo złe wspomnienie może być spowodowane złym stanem zdrowia, lękiem, stresem, co sugeruje, że musisz wykonywać ćwiczenia, które pomogą Ci się zrelaksować. Musisz nauczyć się zachować spokój.
 6. Nie zapominaj, że potrzebujesz wystarczająco dużo snu. W końcu, bez cichego snu, mózg nie jest w stanie pracować w razie potrzeby. Warto zauważyć, że w ciemności najlepiej przywrócić komórki. Jeśli zmieniasz dzień na noc ze swoim reżimem, oznacza to, że masz kiepską pamięć.
 7. Niestety, zapomnienie itp. Może być oznaką poważnej choroby (choroba Parkinsona, itp.). Jeśli masz objawy wskazujące na choroby związane z pracą mózgu, powinieneś skontaktować się ze specjalistą w celu uzyskania porady.

Zła pamięć - leczenie

Rozważ porady, które pomogą Ci określić, jak leczyć złą pamięć.

 1. Dla osób, które spędzają większość czasu na siedzeniu, konieczne jest wykonywanie ćwiczeń na kręgosłup, szyję i plecy, które poprawiają krążenie krwi w tych obszarach.
 2. złe powody pamięci
 3. Nie przypominaj sobie, że masz kiepską pamięć. Odrzuć autosugestię.
 4. Jeśli coś zapomniałeś, nie przejmuj się, spróbuj się rozproszyć, a wkrótce niezbędne informacje zostaną automatycznie wznowione w Twojej pamięci.
 5. Nie zapomnij nauczyć się wierszy, języków obcych. Zwiększ ilość nauczonej kwoty.
 6. Wybierz się na spacer na świeżym powietrzu. Nasycaj mózg tlenem.
 7. Przed snem pamiętaj o wszystkich wydarzeniach z poprzedniego dnia.

Zadbaj o swoje zdrowie, daj odpocząć ciału, nie przeciążaj mózgu nadmiernymi informacjami.