Każdy z nas zadał kiedykolwiek takie pytanie, na przykład: "Co powinienem wybrać, co powinienem zrobić, czy powinienem to zrobić?". Przyczyną takich myśli może być zdrowy rozsądek, strach przed popełnieniem błędu lub po prostu strach . Co za wstyd, kiedy z tego powodu dana osoba traci szansę na poprawę swojego życia i własnymi rękami! Dlatego, aby nie popełnić błędu właśnie z powodu braku działania, a nie odwrotnie, postaramy się dowiedzieć, jak rozwinąć odwagę i trwale wyeliminować tchórzostwo z listy możliwych problemów.

Rozwój odwagi

  1. Naucz się nie żałować popełnionych czynów i żałuj, że nie odważyłeś się popełnić. Oczywiście, masz prawo się pomylić! Możesz czerpać korzyści nawet z tego, co zrobiłeś źle. Teraz wiesz, co robić następnym razem i tylko! Podszedł i poszedł dalej! .. Znacznie gorzej, gdy się czegoś boisz, a niektóre ważne punkty twojego życia mijają. Nie dostajesz się od nich, absolutnie, nic - bez doświadczenia, bez emocji. Mam nadzieję, że rozumiesz to, ponieważ jest to bardzo ważne, to jest podstawa wszystkiego.
  2. Przekonywał, że odwaga jest nieustraszona. Ale nie zawsze tak jest! Często odwaga nie polega na braku lęku. Odwaga jest przyjęciem ostatecznej decyzji, w której akceptujesz wyzwanie losu bez względu na wszystko! Okazuje się, że możesz być przerażony, nawet bardzo przerażający, ale wszyscy to robicie i robicie. Tak więc, jeśli się boisz, to nie jest to powód do odmowy i bezczynności. Być może są w tobie jakiekolwiek lęki, ale one nie mają miejsca w twoim życiu! ... prawda?
  3. Czasami pojawia się strach przed "przyjmowaniem odwagi i odpowiedzialności". Sugeruje to, że nie jesteś pewien siebie i swoich możliwości. Zacznij rozwiązywać ten problem, zwiększ swoją samoocenę . Po prostu wiedz: ty - po prostu to zrób!
  4. Wielu brakuje odwagi, ponieważ przywiązują wielką wagę do oceny innych ludzi. Mianowicie dla nich odwaga i tchórzostwo Ważne jest, aby zadbać o to, co zostanie wymyślone, jaka opinia na ich temat powstanie wśród całkowicie obcych. To nie jest poprawne. W końcu to jest TWOJE życie, ty i tylko ty możesz sprawić, że będzie on naprawdę bogaty i interesujący! Niech wątpliwości rozproszą się! ..
  5. Trudność, a nawet problem odwagi, polega na tym, że tchórzostwo i odwaga są wyjątkowo antonimami, to jest słowami, które mają całkowicie odmienne znaczenie. Bardzo trudno jest nam czasem odróżnić strach od tchórzostwa. Najważniejsze, aby zrozumieć, czego chcesz. Następnie powiedz sobie: "Jestem zdolny do wszystkiego, mogę zrobić wszystko, aby osiągnąć cel i przyjąć wyzwanie losu lub okoliczności!"