We współczesnym świecie, ten, kto jest nieśmiały i niepewny swoich umiejętności, prawdopodobnie nie osiągnie wysokich szczytów w życiu. Dlatego stworzono trening psychologiczny poprawiający samoocenę, aby pomóc rozwiązać problemy takiej osoby. Obecnie istnieje ogromna liczba podobnych gier i ćwiczeń. Opowiemy o ich esencji.

Szkolenia mające na celu poprawę samooceny

Ten trening pomaga zdobyć pewność siebie, otwiera wewnętrzny głos twojej intuicji. W ten sposób nauczysz się programować swoją podświadomość, by odnieść sukces w życiu. Wiele osób cierpi niepewność przede wszystkim dlatego, że uważają, że nie są godni nie tylko miłości innych, ale także własnych. Precz z takimi myślami! Pamiętaj, że nie powinieneś powtarzać wyrażenia: "Nie jestem zdolny do niczego. Jestem głupi "itd. Kochać samego siebie nie jest samolubstwem. Oznacza to okazanie szacunku. Ten, kto potrafi się kochać, zachowuje poczucie godności, nie pozwalając nikomu się upokorzyć.

Ćwiczenia poprawiające samoocenę

 1. Zaczynaj traktować siebie dobrze. Jeśli nie jesteś zadowolony z czegoś w swoim wyglądzie, spróbuj to zmienić. Nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na ten proces. Najważniejsze, że z miłością podchodzę do takich zmian.
 2. Zastosuj to, czego od dawna chciałeś. Pamiętaj, że czas nie czeka na nikogo i nie żałuje.
 3. Nie gwarantuj sobie, że nigdy nic nie zrobisz. Uczyń z reguły zasadą powtarzania każdego dnia wyłącznie afirmacje żeńskie : "Jestem bardzo piękna. Sprytny. Atrakcyjny. " Przekonaj się za każdym razem coraz więcej. Wkrótce twoje działania będą promieniować zaufaniem i sukcesem.

Medytacja dla zwiększenia poczucia własnej wartości

Dla tych, którzy nie zaprzeczają kulturze wschodniej, następujące zalecenia:

 1. Usiądź wygodnie. Odpręż się.
 2. Weź kilka głębokich oddechów.
 3. Wyobraź sobie, jak zawsze chciałeś być. Wyobraź sobie idealnego siebie.
 4. Wyobraź sobie, że jesteś celebrytą, że grasz w filmie i na jego premierze, jesteś oklaskiwany podczas stania.
 5. Wyobraź sobie, że zorganizowano bankiet na twoją cześć.
 6. Wyobraź sobie, że siedzisz w swoim luksusowym biurze, na którego drzwiach widnieje napis "Prezes firmy".
 7. ćwiczenia z poczuciem własnej wartości
 8. Pełna medytacja z afirmacją: "Czuję się bardziej zdolna. Mój umysł jest spokojny i spokojny ".

Samokształcenie dla poczucia własnej wartości

Nie zapominaj, że wszystko, co mówisz o sobie, pamięta twoją podświadomość. To nie jest przeróbka słyszana, rekordy, jak na taśmie. Więc uważaj na swoje myśli. Staraj się myśleć i mówić o sobie tylko pozytywnie, pamiętaj, że tylko Ty jesteś w stanie sam się stworzyć. Słuchaj tylko siebie. Szukajcie tylko pozytywów w sobie i zwiększajcie poczucie własnej wartości każdego dnia.