Niepowodzenia w pracy lub w życiu osobistym często wytrącają ziemię spod nóg i sprawiają, że wątpisz w siebie. Jak nie poddać się przygnębienie i przywrócić dawną jasność umysłu? Do tego są specjalne ćwiczenia.

Ćwiczenia psychologiczne w celu złagodzenia stresu

  1. Balon . Wyobraź sobie, że masz lekką kulkę w brzuchu, która jest napompowana każdym oddechem. Kiedy się wydyma, wstrzymaj oddech na 30 sekund i cicho odetchnij. Wykonuj to ćwiczenie psychologiczne pięć lub sześć razy.
  2. Lemon Połóż dłonie na kolanach. Zrelaksuj się i zamknij oczy. Wyobraź sobie cytrynę w prawej dłoni i wyciskaj sok z niej. Zrób to samo lewą ręką, a następnie dwiema rękami jednocześnie.
  3. Siedem świec . Usiądź wygodnie i zamknij oczy. Uważaj na oddech. Wyobraź sobie, że przed tobą jest siedem płonących świec. Wdychaj głęboko i mentalnie zdmuchnij świecę. Zrób to samo z sześcioma pozostałymi.
  4. Mucha Jest to ćwiczenie psychologiczne, które łagodzi napięcie z twarzy. Zamknij oczy. Wyobraź sobie, że mucha ma wylądować na twojej twarzy. Usiądzie w różnych miejscach i musisz ją odwieźć bez otwierania oczu.
  5. Abażur . Wyobraź sobie, że lampa z abażurem świeci na wysokości klatki piersiowej. Kiedy świeci, czujesz się komfortowo, ale gdy tylko zaczynasz się denerwować, lampa zaczyna świecić i oślepiać twoje oczy. Psychicznie skierować światło w dół.

Ćwiczenia psychologiczne poprawiające poczucie własnej wartości

  1. Zrób listę własnych pozytywnych cech. Jeśli chcesz rozwinąć którekolwiek z nich, napisz je również na ulotce, zainspiruj ćwiczenia psychologiczne i staraj się to wypracować każdego dnia.
  2. Pod koniec dnia lub tygodnia zrób listę osobistych zwycięstw. Wprowadź nawet nieznaczne rzeczy na liście, ponieważ mają one również wartość. Jest to bardzo skuteczne ćwiczenie dla ulgi psychologicznej.
  3. Codziennie czytajcie afirmacje. Stwórz pozytywne nastawienie rano. Jeśli w ciągu dnia coś "nie jest klejone", po prostu powtarzaj sobie cenne słowa.
  4. Posłuchaj wykładów na temat rozwoju osobistego, przeczytaj książki ludzi sukcesu ("Świadomość może zrobić wszystko" autorstwa J. Kehoe, "Najbogatszy człowiek w Babilonie" J. Cleysona). W ten sposób znajdziesz swoje słabe punkty i możesz je wzmocnić.

Te interesujące ćwiczenia psychologiczne pomogą ci szybko poradzić sobie ze stresem. Nie myśl, że opanujesz swój globalny plan pierwszego dnia. To prawda, że ​​z biegiem czasu nieudane kroki Twoich dzieci doprowadzą do tego cele i wzmocnić ich wiarę w siebie.