Wielu wierzy, że jeśli ktoś słyszy głosy w głowie, to z pewnością jest chory psychicznie, ale nie zawsze tak jest. W niektórych przypadkach takie odchylenie wskazuje na nadzwyczajne zdolności osoby, ale jest to niezwykle rzadkie. Nazywa się to także jasnowidzeniem. Wielu niewtajemniczonych postrzega wewnętrzny głos jako własny myśli i tylko z czasem, w różnych okolicznościach, zdają sobie sprawę, że tak nie jest.

Co zrobić, gdy usłyszysz głosy w głowie?

Wielu może powiedzieć, że nadszedł czas, aby zobaczyć się z psychiatrą, ale jeśli czujesz się dobrze i nie obserwuje się żadnych innych odchyleń, to możesz przyjąć gratulacje, ponieważ jesteś obdarzony specjalnym darem. Dźwięki mogą być zupełnie inne, a podświadomy umysł postrzega je na swój własny sposób. Ogólnie możemy wyróżnić klasyfikację warunkową takich głosów:

  1. Opiekunowie . Dzięki nim dana osoba ma określoną wskazówkę, jak postępować w tej czy innej sytuacji. Ostrzegają o śmiertelnym niebezpieczeństwie, odwracają się od bezmyślnych decyzji i pomagają dokonać właściwego wyboru. Takie głosy w głowie są darem i nazywane są także intuicją lub siódmym zmysłem.
  2. Zło . Takie głosy w głowie mogą tylko zaszkodzić osobie i sprowadzić go do szpitala psychiatrycznego. Zazwyczaj zmuszają ich do zranienia się lub skrzywdzenia innych ludzi.

Są ludzie, którzy słyszą głosy w głowie przed snem. Ta funkcja nie jest uważana za patologię, ale tylko tak długo, dopóki nie narusza normalnego stanu psychicznego człowieka. Często można to wytłumaczyć faktem, że kiedy kładzie się spać, osoba zaczyna przewijać wydarzenia tego dnia w swojej głowie. Na tej podstawie powstają głosy, tak zwana reakcja stresowa, uważana za całkiem normalną.

Wielu jest zainteresowanych tym, jak pozbyć się głosów w głowie. Istnieją dwie opcje tutaj. Jeśli jest to dar jasnosłyszenia, to w tym przypadku musisz go zaakceptować. Kiedy głosy przynoszą dyskomfort i powodują inne problemy, należy skonsultować się z lekarzem.

Jak nauczyć się słyszeć głosy w twojej głowie?

Dar przekazywany przez gatunek uważany jest za najsilniejszy, ale jednocześnie każdy, kto chce, może rozwinąć go we własnym domu za pomocą specjalnych ćwiczeń. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest nauczyć się odróżniać wewnętrzny głos i twoje własne myśli. Jeśli uważasz, że otrzymujesz jakieś informacje pozazmysłowe, warto się zatrzymać i zapytać, skąd się bierze i co to znaczy. Dzięki tej analizie możesz ocalić subiektywność. Należy od razu powiedzieć, że nauka słuchania i rozumienia głosów jest trudna i zajmie dużo czasu. Ważne jest cierpliwość i wiara w sukces.

Aby usłyszeć wewnętrzny głos w twojej głowie, zaleca się wykonanie następujących ćwiczeń:

  1. Warto zacząć od otwarcia ucha wewnętrznego. Musisz iść do zatłoczonego miejsca, na przykład, do parku. Znajdź sklep, w którym poczujesz się komfortowo. Zamknij oczy, zrelaksuj się, oddychaj równomiernie. Spróbuj dostosować swój słuch, spróbuj złapać odległe dźwięki. Posłuchaj, jak ktoś mówi, spróbuj wyobrazić sobie ich wygląd, wiek itp. Naucz się odróżniać kilka różnych dźwięków naraz. Głosy w twojej głowie są darem Co najważniejsze - podkreśl hałas w hałasie i skoncentruj się na nim. Ćwiczenie to umożliwia trenowanie ucha fizycznego w celu otrzymania informacji na różnych poziomach, co ostatecznie pomaga usłyszeć głos wewnętrzny.
  2. Poniższe ćwiczenia dotyczące rozwoju przesłuchań wewnętrznych. Zostań w domu w wygodnej pozycji, zrelaksuj się i zacznij głęboko oddychać. Wyobraź sobie, że w twoim gardle pojawiło się niebieskawe światło, które wypełnia cały ośrodek gardła. W tym miejscu dana osoba uzyskuje dostęp do jasnosłyszenia. Zadaj dowolne pytanie, ale skup się na świetle. W końcu powinieneś usłyszeć odpowiedź. Przeprowadzanie takich manipulacji jest na przykład przed odpowiedzialnym spotkaniem. Zadaj pytanie, co się na nim stanie, itp.