W naturze kryształ górski można znaleźć w postaci pojedynczych kryształów i wiązek. Istnieją zarówno małe, jak i gigantyczne okazy. Ten minerał jest klarowny i bezbarwny. W czasach starożytnych ludzie wierzyli, że kryształ górski był skamieniałym lodem, ponieważ znaleźli go w górach, a w dotyku było wystarczająco chłodno. Minerał był obdarzany magicznymi mocami i wykorzystywany w różnych rytuałach.

Magiczne właściwości kryształu górskiego

Aztekowie zaczęli używać kryształów, wycinali ludzkie czaszki niezbędne do przeklęcia z niego wrogów. W Grecji wierzyli, że jeśli trzymają jakiś rodzaj kryształowego produktu w swoich rękach, nie będą w stanie odmówić czegoś bogom. Tybetańscy lamowie wierzyli, że kryształ górski jest "żywy", a jego 6 twarzy jest symbolem człowieka czakry . Już od niepamiętnych czasów ludzie z magicznymi mocami używają kulek z tego minerału, aby spojrzeć w przyszłość, przeszłość i znaleźć odpowiedzi na interesujące pytania.

Inne właściwości kryształu górskiego:

  1. Uważa się, że minerał pomaga człowiekowi odkryć dar jasnowidzenia w sobie, ponieważ otrzymuje sygnały z innych światów.
  2. Pomaga pozbyć się złych snów. W tym celu kamień jest umieszczony pod poduszką.
  3. Wielu wierzy, że srebrny pierścionek z kryształem górskim chroni człowieka przed udarem cieplnym i odmrożeniem.
  4. Kamień pozwala jasno myśleć i wyciągać właściwe wnioski. Ponadto może uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.
  5. Minerał może być użyty zarówno w czarnej jak i białej magii. Ma zdolność zmniejszania wewnętrznego gniewu i agresji.

Lecznicze właściwości kryształu górskiego

Nawet w starożytnych Indiach ludzie wierzyli, że kryształowa misa pomaga wyleczyć jakąkolwiek chorobę. W Tybecie kule zrobione z kamienia były używane do przyżegania ran. W tradycyjnej medycynie chińskiej do masażu używano piłek, a ostre okazy uważano za idealne narzędzie do akupunktury. Przezroczysty minerał zapewnia człowiekowi żywość, pomaga pozbyć się stresu, bólu głowy, a także obniża temperaturę. Istnieje również opinia, że ​​kryształ pomaga w leczeniu chorób związanych z oczami, żołądkiem i sercem. W niektórych krajach był stosowany w celu pozbycia się problemów związanych z układem oddechowym. Naszyjnik wykonany z tego kamienia pomaga kobietom łatwiej rodzić dzieci i sprzyja laktacji.

Rhinestone - właściwości minerału w zależności od jego koloru

Minerał dymnej barwy budzi fantazję, ale jednocześnie nieco zniekształca obraz rzeczywistości. Pomaga oczyścić ciało negatywne i zmniejszyć ból. Nadaje się do reprezentowania znaków powietrza i wody. Smoky kryształ pomaga odzyskać od alkoholizmu i narkomanii. Warianty przezroczyste z inkluzjami kolorów w kształcie igieł właściwości rhinestone są również nazywane "strzałami Kupidyna", czyli takie kamienie przyciągają miłość. Zielone kryształy zapewniają spokój i pomagają poprawić zdrowie.

Osobno należy powiedzieć o magicznych właściwościach czarnego kryształu górskiego. Ten kamień nazywa się także Morion. Nekromanci wykorzystują go do polepszenia kontaktu ze zmarłymi. Czarne kamienie są ochraniaczami, nie tylko ciałami, ale także duszami. Dzięki niemu możesz pozbyć się negatywnej energii, ponieważ zmienia ona wszelkie negatywne pragnienie w pozytywne. Czarne właściwości kryształu skalnego pomagają osobie osiągnąć sukcesu w dziedzinie osobistej i biznesowej. Dzięki niemu możesz spełnić pragnienie. Tylko warto wziąć pod uwagę, że wszystkie te świadczenia są dostępne dla osób, które dbają nie tylko o swoje własne interesy.