Upadły anioł jest smutnym, a jednocześnie mrocznym, przerażającym obrazem Lucyfera, który jest popularny wśród pisarzy, reżyserów i scenarzystów. Dlaczego i kiedy anioły światła zbuntowały się pod przywództwem "syna świtu" Lucyfera, nie są pewne, legendy mówią tylko o poczuciu wyższości, które go przytłoczyło.

Upadły anioł w Biblii

Co oznacza upadły anioł w chrześcijaństwie? Święte źródło Biblii mówi o aniołach jako bezgrzesznych i świetlistych istotach wokół Boga. Każdy upadły anioł, będąc początkowo istotą wyższego rzędu, miał wolną wolę i miał prawo wybierać między dobrem a złem. Niektóre anioły zostały zaklęte przez szatana, zbuntowały się i zdradziły Pana, za co zostali zrzuceni na ziemię.

Nazwy upadłych aniołów

Upadły anioł Lucyfer był pierwszym ze zgromadzenia innych, którzy polegli za nim. Wszystkie te istoty posiadały potężną moc w królestwie niebieskim i były wysokiej rangi, ale przeszły do ​​zbuntowanego Lucyfera:

 • Asmodeusz - wywołuje u ludzi pożądanie, ataki zazdrości, pożądania i nienawiści;
 • upadły anioł Lilith - succubus przychodząc w snach do mężczyzn i zachęcając ich do seksualnego związku;
 • Samael jest aniołem Dworu piekielnego;
 • Belzebub , władca demonów;
 • Szatan jest oskarżycielem człowieka przed Bogiem;
 • Lewiatan jest wężem kusicielskim.

Dlaczego anioły stają się upadłe?

Legenda upadłego anioła Lucyfera mówi nam, skąd pochodziła linia ciemnych aniołów. Lucyfer "świetlisty" był najbardziej umiłowanym i wiernym jasnym aniołem Bożym, który zbliżył go tak blisko siebie, że Lucyfer stał się arogancki i postanowił stać się równym Stwórcy, bitwa między smokiem wybuchła na niebie, przemieniona w Lucyfera i archanioła Michała ze swoją armią. Lucyfer został pokonany, a Bóg w gniewie rzucił na ziemię złego anioła. Wraz z Lucyferem sprzymierzyli się także jego sojusznicy. Upadły syn stworzył piekło.

imiona upadłych aniołów

Jak wyglądają upadłe anioły?

Upadły mroczny anioł, uważa się, że może pojawić się przed człowiekiem w dowolnej postaci: kobietą, mężczyzną lub dzieckiem, a także w postaci mitycznych postaci, na przykład smoka. Ciało upadłego anioła jest pozbawione zwykłej, szorstkiej materii, jak u ludzi, i utkane z cienkiej eterycznej substancji. Opisowe źródła religijne obejmują następujące cechy zewnętrzne:

 1. Czarne lub brudno-szare ptasie skrzydła lub sztywna kość) - znak odróżniający upadłych od jasnych aniołów.
 2. Generalnie mają one cechy ludzkie i tylko niektóre części ciała wyglądają jak zwierzęta (rogi, kopyta, ogon), które patronują upadłemu aniołowi.
 3. Mogą być zarówno w brzydkiej formie zastraszającej, jak i pięknej, uwodzącej.

Zdolności upadłych aniołów

Upadłe anioły na ziemi posiadają siły, które wiele razy przewyższają ludzi, składają się z drobniejszej materii niż człowiek, ale mają potężny wpływ na naturę materialną. Umysł i wola rozwijają się w nich w znacznym stopniu, znajomość praw wszechświata i wszechświata pomaga im wykorzystać swoje umiejętności tysiąc razy bardziej efektywne niż ludzie. Anielskie zdolności wykraczają daleko poza ludzki umysł:

 • teleportacja - zdolność natychmiastowego poruszania się w przestrzeni;
 • zdolne do przenoszenia materialnej substancji i osoby z jednego miejsca do drugiego;
 • wpływają na zmianę pogody, mogą powodować padający deszcz, huragany, tornada, susze;
 • władaj własnymi różnymi rodzajami broni;
 • telepatia - czytaj umysły ludzie i mogą zaszczepić myśl, że człowiek postrzega je jako swoje;
 • w stanie zmienić wygląd i płeć;
 • może wejść w stosunek seksualny z ziemskimi kobietami - tak rodzą się nie-anielskie upadłe anioły niższego rzędu.
filmy o upadłych aniołach

Filmy o upadłych aniołach

Szczególnie popularni wśród fanów gatunku fantasy są filmy o stworzeniach innego porządku i świata. Kino o upadłych aniołach:

 1. "Fallen" , 2016 Lucinda, bohaterka filmu przeżywa ciężką utratę bliskiej osoby. W szkole dla trudnych nastolatków poznaje tajemniczego faceta, Daniela. Między nimi błyska iskra. Daniel jest opakowany w tajemnicę, a Lucinda próbuje odkryć jego sekret: kim on naprawdę jest? Film oparty jest na książce o tej samej nazwie.
 2. Legion / Legion , 2010 Archanioł Michał, upadły na ziemię, który sprzeciwia się woli Boga, aby zniszczyć ludzkość, zamierza go uratować. Michael upadł ze szczególnym celem ochrony przyszłego zbawcy rasy ludzkiej, Charliego, który nadal jest dzieckiem. Demoniczne istoty zaczynają wcielać się w ludzi i wszyscy mają jeden cel - dostać się do Charliego.
 3. Dogma , 1999. Przezabawny film o dwóch upadłych aniołach, Loki i Bartbly, jest pozbawiony skrzydeł i wysłany na Ziemię za nieposłuszeństwo wobec Pana.

Książki o upadłych aniołach

Współczesne powieści fabularne obfitują w mityczne postacie, a upadłe anioły są w czołówce popularnych postaci wśród fanów mitologii i fikcji. Mroczne istoty zawsze przyciągały ludzi swoją tajemnicą. Seria książek o upadłych aniołach:

 1. "Upadli" Lauren Keith. Trylogia . Pechowa dziewczyna w życiu, Luce Price bierze udział w przypadku pożaru, w którym ktoś zostaje zabity tajemniczo. Luce zostaje wysłana do szkoły poprawczej, w której jest ciężko, a jedynym jasnym punktem w tej instytucji jest nagły wybuch miłości do kolegi z klasy Daniela. Ale z jakiegoś powodu Luce nawiedzają niejasne podejrzenia, że ​​już się znają, a nie z tego życia.
 2. "Ciemne siły" Jennifer Armentraut . The Dilogy składający się z książek: "Hot Kiss" i "Cold Embraces" opowiada o Leili, wywodzącej się ze starożytnej rodziny gargulców, łowców demonów. Ciemna strona Leili jest demoniczna, odziedziczona po matce Lilith, upadłym aniołowie. Leila, jak matka, może zabierać dusze. Astaroth, pradawny demon, ratuje Leilę przed śmiercią i kusi ją, dziewczyna nie może mu się oprzeć.
 3. "Pragnienie" J.R. Ward Bohater książki Jim - mściwy i pogrążony w grzechu, staje się upadłym aniołem z misją ratowania dusz siedmiu osób od grzechów głównych, bez prawa do popełnienia błędu.