Każda przyszła para chce, aby ich ślub został zapamiętany na zawsze. Kiedy uroczysta data jest już ustawiona, państwo młodzi zaczynają się zastanawiać: "Jak zrobić zabawny ślub?". Przyszłe nowożeńcy marzą, aby dzień ślubu przekształcić w prawdziwe święto. A w przeddzień tego radosnego wydarzenia zapamiętane są wszystkie subtelności tradycyjnego ślubu. Zgodność z tradycjami i zwyczajami ślubu jest integralną częścią wesołego święta. A większość tych tradycji ślubnych ma bardzo starożytne korzenie i historię. Ważne było, aby nasi przodkowie otrzymali błogosławieństwa swoich rodziców w ten jasny dzień, a przestrzeganie obrzędów było uważane za ważną gwarancję szczęścia i dobrego samopoczucia.

Rosyjskie tradycje weselne

Przez cały czas w Rosji śluby uznawane były za jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Wesela były zabawne i głośne. Uważano, że milę od nas powinno być słyszalne, gdy ślub mija. Większość starych tradycji zachowała się we współczesnej kulturze:

  • matchmaking Ten rytuał poprzedzał każde wesele. Jego istota polegała na tym, że pan młody wysłał swoich ukochanych przyjaciół do swoich rodziców. Jeśli pan młody spodobał się pannie młodej i jej rodzicom, zorganizowali wesele, a jeśli nie, rodzice dali dyliżansem dynie na znak odmowy. Zwyczaj ten do dnia dzisiejszego został zachowany w tradycji ślubu ukraińskiego na wsi;
  • wieczór kawalerski i wieczór panieński. Wieczór kawalerski i wieczór panieński to prastare rosyjskie zwyczaje, ale zostało to zaobserwowane do dziś. W dawnych czasach na wieczór panieński, przyszła panna młoda przygotowywała się do ślubu, a jej przyjaciele zaczęli rozmawiać z nią od złych duchów. Wieczór kawalerski najczęściej odwiedzali ojciec, bracia i przyjaciele pana młodego. Śpiewały pieśni i chodzili po ulicach;
  • ślub Ślub jest starożytnym ortodoksyjnym rytuałem, który dzisiaj jest udziałem wiernych. Ten rytuał symbolizuje duchową jedność mężczyzny i kobiety. W dawnych czasach rodzice pobłogosławili swoje dzieci po ślubie.

Sam ślub w Rosji obchodzony był przez trzy dni. Pierwszy dzień był poświęcony tylko młodej parze. Pan młody z przyjacielem (świadkiem) rano przyszedł do domu panny młodej, po czym młodzi poszli na wesele. Po ślubie narzeczona otrzymała błogosławieństwa od rodziców, gratulacje od gości i rozpoczęła się uroczysta uczta. Wesele mogło trwać do rana, goście byli częstowani winem i najsmaczniejszymi daniami, ale świeżo upieczonym mężom i żonom nie wolno było pić wina. W tym dniu goście z reguły nocowali w domu panny młodej.

Drugi dzień ślubu był nie mniej intensywny niż pierwszy. Wiele tradycji drugiego dnia wesela obserwuje się teraz. Drugiego dnia goście zebrali się w domu pana młodego i kontynuowali świąteczną ucztę. Tego dnia rodzice i oblubienica okazali ogromną cześć rodzicom - zostali pogratulowani, zasiadali w najbardziej honorowych miejscach i bawili się.

Trzeciego dnia wesela młoda żona otrzymała prawdziwe testy - sprawdzili, czy jest w stanie Cвадьбы в россии традиции i czym ona jest kochanką.

Wiele ślubów w Rosji odbywa się zgodnie z tymi tradycjami. Niektóre z nich zmieniły się nie do poznania, inne zniknęły, a także pojawiły się nowe. Współczesne pary wypuszczają gołębie "na szczęście" i udają się na spacer ze swoimi gośćmi do centralnych parków i bulwarów. Niektórzy, nie chcąc zapomnieć o swoich korzeniach, korzystają z tradycji ślubu ormiańskiego, tatarskiego lub azerbejdżańskiego. Może to być uprowadzenie panny młodej, wizyta w łaźni w dniu ślubu lub dekoracja sali bankietowej w stylu etnicznym. Pokazując wyobraźnię, państwo młodzi mogą zamienić ten ważny dzień swojego życia w piękne wakacje, które ich goście będą pamiętać przez długi czas.